Facebook Pixel

Witamina D dla dorosłych

Witamina D dla dorosłych

Zapotrzebowanie na witaminę D u dzieci jest dobrze znane, ale co z korzyściami dla dorosłych? Porozmawiajmy o tym.

Witamina D jest potrzebna wszystkim ludziom w każdym wieku, ponieważ wspomaga wchłanianie fosforu i wapnia. Ze względu na fakt, że tkanka kostna jest okresowo aktualizowana, przyjmowanie witaminy D jest niezbędne każdego dnia. Nawet jeśli wapń dostanie się do organizmu w wystarczających ilościach, bez witaminy D, jego praca jest zaburzona.

Szczególnie ważne jest, aby pozyskiwać witaminę D dla osób starszych, ponieważ są one narażone na rozwój osteoporozy.

Witamina D jest przydatna nie tylko do ochrony tkanki kostnej, ale także zmniejsza podatność na choroby skóry, serca. Ponadto przyjmowanie witaminy D zmniejsza ryzyko rozwoju guzów nowotworowych, więc okresowe przyjmowanie tej witaminy – jest to doskonała prewencja raka piersi, jajnika, prostaty.

Witamina D preparaty poprawiają odporność, czynność tarczycy. Jest również składnikiem odbudowy osłonek nerwowych.

Witamina D, jak również kompleksy witaminowe z jej zawartością, należy pić w kursach, które powinien przepisać lekarz.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.