Witaminy dla kobiet. Co przeszkadza w przyswajaniu witamin?

Witaminy dla kobiet. Co przeszkadza w przyswajaniu witamin?

Przyjmując kompleksy witaminowe warto minimalizować spożycie kawy. Kawa w ilości powyżej 300 ml dziennie może niemal całkowicie zniweczyć efekt przyjmowania witamin z grupy B, cynku i potasu. Dodatkowo kawa wypłukuje z organizmu wapń, więc jeśli masz problemy ze stawami i kośćmi, będziesz musiał zapomnieć o swoim ulubionym napoju.

Antybiotyki całkowicie blokują działanie kompleksów witaminowych z magnezem, żelazem, i witaminy z grupy B. Omów to „sąsiedztwo” ; z lekarzem może być konieczne zwiększenie dawki witamin podczas przyjmowania antybiotyków.

Tabletki nasenne mogą neutralizować działanie wapnia, a ta grupa leków może zaburzać wchłanianie witamin A, E, D, B12.

Alkohol nie powinien być również łączony z przyjmowaniem witamin, po prostu nie pozwala na ich wchłanianie.

Kiedy przyjmujesz witaminy, nie powinieneś tylko monitorować, co może przeszkadzać ich wchłanianie, ale też nie zapominaj o potrzebie zdrowej i kompletnej diety. Witaminy dla kobiet w połączeniu z naturalnymi produkty. A jeśli ograniczasz się do odżywiania z powodu problemów z nadwagą, dietetycy zalecają monitorowanie liczby spożywanych kalorii. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.