Facebook Pixel

Kwas alfa-liponowy ─ dobroczynne właściwości

Kwas alfa-liponowy ─ dobroczynne właściwości

Treść artykułu:

Co to jest kwas alfa-liponowy? Przydatne właściwości uniwersalnego zbawiciela komórek

Główne właściwości kwasu alfa-liponowego

Zastosowanie kwasu alfa-liponowego w kosmetologii, sporcie

Kwas alfa-liponowy w żywności

Produkty zawierające alfa kwas liponowy i jak go przyjmować

Często zadawane pytania dotyczące kwasu alfa-liponowego

Co to jest kwas alfa liponowy? Przydatne właściwości uniwersalnego zbawiciela komórek

Kwas alfa-liponowy (ALA) jest kwasem organicznym, jednym z najważniejszych składników systemu obrony antyoksydacyjnej organizmu człowieka. Jest niezbędny dla organizmu do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i tkanek. Substancja ta odgrywa przede wszystkim ważną rolę w metabolizmie energetycznym, a także w regulacji innych procesów metabolicznych organizmu człowieka - węglowodanów, lipidów i białek.

Możemy śmiało powiedzieć, że jest naturalny wybawca dosłownie każdej żywej komórki. Kwas alfa-liponowy ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm.

Aby dowiedzieć się, jak zastosować wszystkie jego dobroczynne właściwości z najlepszym efektem dla naszego zdrowia, trzeba go lepiej poznać. Dowiedzmy się, co to jest kwas alfa-liponowy? Jaką rolę odgrywa w złożonych procesach metabolicznych naszego organizmu?

Przydatność kwasu alfa-liponowego jako przeciwutleniacza dla organizmów żywych

Naturalne Przeciwutleniacze

Wiele choroby (w tym przewlekłe) rozwijają się w wyniku stresu oksydacyjnego, szkodliwego wpływu wolnych agresywnych rodników na zdrowe komórki organizmu. Podczas tego procesu wolne rodniki zakłócają stabilność molekularną komórek, dosłownie „kradnąc” z nich elektrony, co powoduje degenerację lub uszkodzenie tkanek, a także przyczynia się do starzenia się organizmu jako całości.

 

Przeciwutleniacze zatrzymują tę reakcję, przekazując swoje elektrony agresywnej komórce, tym samym ją neutralizując. Jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy znanych obecnie naukowcom jest kwas alfa-liponowy.

Kwas alfa-liponowy to substancja organiczna znajdująca się w każdej komórce ludzkiego ciała. Taka wszechstronność wynika z tego, że jest rozpuszczalny zarówno w tłuszczach, jak i wodzie, dlatego ma tendencję do wnikania w dowolne tkanki ciała. Dzięki temu kwas ten wykazuje właściwości antyoksydacyjne nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz komórek. Jest to jedyny ze wszystkich przeciwutleniaczy, który przenika do ludzkiej tkanki mózgowej.

Sam kwas liponowy działa jako przeciwutleniacz, a także pomaga organizmowi lepiej wchłaniać inne przeciwutleniacze i witaminy. Dzięki swoim unikalnym właściwościom łatwo wiąże i współdziała z substancjami rozpuszczalnymi w wodzie (witamina C) i tłuszczach (witamina E), pomagając w ten sposób zapobiegać ich niedoborom w organizmie. Ponadto, więcej przeciwutleniaczy zależy od udziału glutationu LPA, koenzymu Q10 i NADH (formy kwasu nikotynowego).

Główne właściwości alfa kwas liponowy

Dowiedzieliśmy się, że kwas alfa-liponowy jest bardzo ważny w procesach metabolicznych i reakcjach biochemicznych naszego organizmu. Odgrywa jedną z głównych ról w przemianie glukozy (normalizuje poziom cukru we krwi) w energię. Dlatego nie dziwi fakt, że mając szerokie spektrum właściwości, jest przydatny w prawie każdym narządzie. Przyjrzyjmy się tylko niewielkiej części tych właściwości.

Główne właściwości kwasu alfa-liponowego

Dobrze wspiera funkcje tarczycy, chroni organizm przed promieniowaniem. Kwas alfa-liponowy jest przydatny dla wątroby, ponieważ chroni ją przed gromadzeniem się trucizn, różnymi zatruciami, przyspiesza eliminację toksyn i metali ciężkich z organizmu.

Ten kwas ma jeszcze jedną dobrą funkcję, ilość cukru we krwi zmniejsza się pod jego wpływem, dlatego w profilaktyce i leczeniu cukrzycy skuteczne jest stosowanie leków zawierających ALA.

W medycynie coraz częściej stosuje się leki z kwasem alfa-liponowym w profilaktyce i leczenie:

 • alkoholizm, a także wywołane nim zatrucia organizmu;
 • miażdżyca;
 • choroba Alzheimera;
 • zatrucia substancjami chemicznymi i organicznymi, truciznami;
 • cukrzyca;
 • patologie wątroby (zapalenie wątroby, marskość, stłuszczenie tkanek);
 • jaskra, zaćma ;
 • stwardnienie rozsiane;
 • zaburzenia układu nerwowego, uszkodzenia nerwów;
 • w kompleksie leczenia onkologicznego (w celu złagodzenia przebiegu choroby );
 • zaburzenia pamięci i uwaga.

 

Ponadto, teraz kwas liponowy jest przepisywany jako dodatkowy lek do głównych leków, aby zneutralizować ich skutki uboczne na ciele, które się pojawiły po leczeniu.

p>

Dobrze wpływa również na układ nerwowy, zmniejszając stres emocjonalny i psychologiczny.

Dobre i całkiem skuteczne wyniki stosowania kwasu alfa-liponowego w następujące obszary:

 1. W celu wzmocnienia odporności;
 2. W profilaktyce różnych infekcji i przeziębień;
 3. W celu utraty wagi (w połączeniu z codziennym rutynowe i prawidłowe odżywianie).

Podczas przyjmowania leków zawierających ten kwas jest on łatwo wchłaniany do jelita. Jego największe nagromadzenia powstają w komórkach wątroby, nerek i serca. Produkty rozpadu ALA są nietoksyczne i szybko eliminowane z organizmu.

Zastosowanie kwasu alfa-liponowego w kosmetologii, w sporcie

Ze względu na swoje doskonałe właściwości kwas alfa-liponowy jest z powodzeniem stosowany w kosmetyce. Nasze zapasy tej substancji zmniejszają się wraz z wiekiem, ponieważ zmniejsza się ilość naturalnie wytwarzanego kwasu liponowego. Z tego powodu stan skóry zmienia się z biegiem lat i zaczyna się starzeć.

Kosmetyki z kwasem alfa-liponowym

Kwas alfa-liponowy w kosmetykach do twarzy ma następujące korzystne właściwości dla skóry twarzy:

 • poprawia i reguluje metabolizm w komórkach;
 • działa jako przeciwutleniacz;
 • eliminuje zmarszczki, jednocześnie wyrównując ukojenie skóry;
 • reguluje pracę gruczołów łojowych, co pomaga uporać się z problematyczną skórą twarzy;
 • wyrównuje koloryt twarzy dzięki temu, że zwalcza plamy pigmentacyjne, zaczerwienienia i usuwa stany zapalne na twarzy;
 • usuwa cienie pod oczami.

Kwas liponowy, jako składnik kosmetyków do twarzy, działa bardzo skutecznie, a jednocześnie delikatnie. Dzięki temu może być stosowany codziennie i przez długi czas. Zaleca się również częste stosowanie takich kosmetyków latem, kiedy nasila się negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego na skórę naszej twarzy. ALA pomaga chronić przed tym skórę.

Kwas alfa-liponowy najczęściej znajduje się w następujących kosmetykach do twarzy:

 • kremy przeciwstarzeniowe i maseczki do twarzy
 • kosmetyki na trądzik i stany zapalne skóry twarzy
 • kremy wokół delikatnej skóry wokół oczu
 • kosmetyki do opalania
 • maski i balsamy po opalaniu
 • serum przeciwzmarszczkowe itp.

W kosmetologii kwas liponowy dopiero zaczyna zajmować wysokie pozycje w kosmetyce. Jego zdolność do zachowania młodości komórek, a tym samym naszej skóry, została już udowodniona. Ale ta umiejętność nie została w pełni zbadana. Być może w przyszłości dzięki kwasowi alfa-liponowemu będą w stanie zrozumieć, jak zatrzymać starzenie się.

Stosowanie kwasu alfa-liponowego zewnętrznie – w kosmetykach twarzy, jest skuteczne. Ale takie kosmetyki przyniosą najlepsze rezultaty w połączeniu z przyjmowaniem kompleksów witaminowych lub suplementów. Pomoże to dłużej zachować młodą i zdrową skórę twarzy. I oczywiście zawsze czytaj instrukcje dotyczące wszelkich leków i kosmetyków.

Kwas alfa-liponowy dla sportowców

Zastosowanie kwasu alfa-liponowego dla sportowców jest bardzo przydatne i teraz zaczyna zdobywać wiodącą pozycję.

Właściwości tej substancji pozwalają na przyspieszenie przetwarzania lipidów w organizmie, co pomaga zredukować nadmiar zapasów tłuszczu. Zmniejsza produkcję ciężkich rodników, które uwalniane są podczas intensywnego wysiłku. Z tego powodu organizmowi łatwiej jest rosnąć i w pełni odpoczywać.

 

Dzięki właściwościom przeciwutleniającym kwas alfa-liponowy pomaga białkom nie rozkładać się. Lepiej usuwa kwas mlekowy, który uwalnia się w organizmie podczas intensywnych treningów i pracy fizycznej. Pozwala to lepiej utrzymać masę mięśniową.

Kwas alfa-liponowy pomaga naszemu organizmowi zwiększyć aktywność fizyczną, wydaje się mieć większą siłę, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności. Jest to bardzo ważne dla profesjonalnych sportowców i osób uprawiających sport.

Kwas alfa-liponowy w żywności

Pokarmy bogate w kwas alfa-liponowy

Kwas alfa-liponowy jest syntetyzowany w organizmie człowieka za pomocą mikroflory jelitowej, jest również produkowany przez komórki wewnętrzne organizmu. Organizm od samego początku i przez całe życie wytwarza ją dokładnie tyle, ile potrzebuje do życia. Jednak wraz z wiekiem jego stężenie w naszej krwi wciąż spada. Częściowo możemy naturalnie zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na kwas liponowy, który znajduje się w pożywieniu.

Główne źródła kwasu alfa-liponowego w pożywieniu:

 1. Produkty pochodzenia zwierzęcego -
  • Wołowina
  • Nerki
  • Serce
  • Wątroba
 2. Fasola -
  • soczewica
  • groch
  • fasola
 3. Zielona żywność pochodzenia roślinnego -
  • szpinak
  • kapusta
  • brokuły
  • groszek
  • brukselka
  • wszystkie zielone warzywa
  • / ul>

 

Kwas alfa-liponowy występuje w niewielkich ilościach w:

zbożach (szczególnie gryka) ), banany, jajka, grzyby, drożdże, orzechy, ryż i produkty mleczne.

Poniższa tabela zawiera więcej informacji na temat stężenia kwasu alfa-liponowego w niektórych produktach spożywczych:

styl stołowy ='szerokość: 556px; wysokość: 555px;'>

Jedzenie

(100g)

Zawartość kwasu alfa-liponowego

(mg)

Wołowina (mięso)

1, 50

Nerka wołowa

15

Wątroba wołowa

9

Wieprzowina (mięso)

0,75

Nerka wieprzowa

9

Wątroba wieprzowa

6

Serce wołowe

5

Serce wieprzowe

3,5

Szpinak

2,5

Mleko

1, 6

Ryż

1,2

Kapusta

0,9

Śmietana

1,2

Krem

1,2

Wybierając dietę bogatą w kwas alfa-liponowy, najpierw spójrz włączyć ilość węglowodanów złożonych.

Jednak nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ilość naturalnie wytwarzanego przez nas kwasu alfa-liponowego oraz tę, którą otrzymujemy z pożywienia, ta ilość nie zawsze jest wystarczająca dla zdrowego i harmonijnego funkcjonowania organizmu. Dlatego na Ukrainie istnieje duży wybór leków (suplementów) z kwasem alfa-liponowym na każdy gust i z różnymi recenzjami.

Preparaty zawierające alfa Kwas liponowy i jak brać

Preparaty z kwasem alfa-liponowym -zawierają substancję aktywną tego przeciwutleniacza, działając na organizm, oddziałuje z innymi biologicznie aktywnymi pierwiastkami wewnątrz nas. Dlatego stosowanie kwasu liponowego może zmieniać właściwości farmakologiczne innych leków, zwiększając lub zmniejszając ich działanie, co należy rozważyć przed przyjęciem tego suplementu. Zawsze ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia dowolnego leku.

Nie wolno zapominać o skonsultowaniu się z lekarzem i wspólnie z nim najpierw omówić dawkowanie leków z kwasem alfa-liponowym, których potrzebujesz - jak aby prawidłowo zażywać ten suplement w celu uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego.

W tej chwili na rynku witamin wybór kwasu alfa-liponowego w preparatach jest bardzo zróżnicowany, bardzo łatwo je kupić na Ukrainie. Jest to możliwe w Internecie, wybierając odpowiedni dla siebie lek, zapoznaj się z opiniami wielu użytkowników, przeczytaj instrukcje dotyczące leku, który Cię interesuje. Kupujesz więc najlepszy, pod względem stosunku pożądanego rezultatu, ceny i jakości, lek zawierający ALA.

Wszystkie istniejące leki zwykle różnią się dawką aktywnego składnika kwasu alfa-liponowego w jednym tabletka - od 25 mg do 600 mg. Wynika to z faktu, że do różnych celów podawania należy przyjmować różne dawki kwasu alfa-liponowego. Cena leku zwykle zależy od tej dawki.

Aby uzyskać wymierny efekt przyjmowania takich leków i ogólnego samopoczucia, optymalna dawka może zwykle wynosić:

▸ w celach profilaktycznych celów - około 100-400 mg

▸w celach terapeutycznych może to być 400-600 mg lub 600-1200 mg.

Lepiej jest omówić dzienną ilość substancji czynnej z lekarza, bo nie było jeszcze dziennej diety ogólnej na osobę Zdecydowanie trzeba ją dobierać indywidualnie. Zależy od stanu zdrowia, aktywności fizycznej, stanu psycho-emocjonalnego, stresu psychicznego i masy ciała.

Polityka cenowa preparatów kwasu alfa-liponowego jest bardzo zróżnicowana. Im więcej składnika aktywnego w jednej tabletce, tym lek będzie odpowiednio droższy. Ale aby zaoszczędzić pieniądze, kupowanie taniego leku w dawce 25 mg w jednej kapsułce nie jest opłacalne.

Na przykład wybrano dla Ciebie dzienną dawkę 600 mg. Przebieg przyjęcia trwa co najmniej jeden miesiąc. Wtedy 60 kapsułek tańszego w cenie leku szybciej się skończy, a jeden słoik wystarczy na około 6 dni. A to już jest niewygodne i mało opłacalne.

Jeden słoik kwasu alfa-liponowego w dawce 600 mg/kapsułki. wystarczy na 60 dni. A wypijesz tylko 1 kapsułkę dziennie - wygodniej i łatwiej nie zapomnieć o zażyciu ich na czas.

Ze względu na łatwość użycia i wynikający z tego pozytywny efekt, pacjenci bardzo dobrze i lekarze reagują na preparaty kwasu alfa-liponowego wyprodukowane w USA. To właśnie z tego kraju produkuje się wiele takich leków o różnych składach.

Sądząc po wielu pozytywnych recenzjach, jednym z najbardziej znanych i skutecznych leków na kwas alfa-liponowy są leki Amerykański producent Solgar (Solgar).

Amerykańscy producenci prezentują różnorodny wybór leków na każdy gust.

 1. Zgodnie z instrukcją skład leków z kwasem alfa-liponowym, oprócz samego kwasu zawiera również dodatkowe substancje pomocnicze:
  1. stearynian magnezu
  2. celuloza roślinna
  3. celuloza mikrokrystaliczna

Reprezentantami takich preparatów zawierających tylko kwas alfa-liponowy są:

Preparaty producenta Solgar z różnymi ilościami składnika aktywnego -

KWAS ALFA LIPOINOWY, SOLGAR, 200 MG, 50 KAPSUŁEK

KWAS ALFA-LIPONOWY, SOLGAR, 200 MG, 50 KAPSUŁEK
KWAS ALFA LIPOINOWY, KWAS ALFA LIPOINOWY, SOLGAR, 600 MG, 50 TABLETEK KWAS ALFA LIPOINOWY, SOLGAR, 600 MG, 50 TABLETEK

Preparaty kwasu alfa-liponowego z różnymi ilościami składnika aktywnego od innych producentów -

KWAS ALFA-LIPONOWY, ODŻYWKA BLUEBONNET, 100 MG, 60 KAPSUŁEK KWAS ALFA-LIPONOWY, ODŻYWKA BLUEBONNET, 100 MG, 60 KAPSUŁEK
ALFA- KWAS LIPOINOWY, KWAS ALFA LIPOINOWY, CZYSTE ENCAPSULATION, 100 MG, 60 KAPSUŁEK KWAS ALFA LIPOINOWY, CZYSTE ENCAPSULATIONS, 100 MG, 60 KAPSUŁEK

Preparaty zawierające kombinację kwas alfa-liponowy i inny aktywny pierwiastek śladowy lub witamina:

KOENZYM Q10 I KWAS ALFA LIPOINOWY, NUTRI - NANO COQ-10 KWAS ALFA LIPOINOWY, SOLGAR, 60 KAPSUŁEK KOENZYM Q10 I KWAS ALFA-LIPONOWY , NUTRI-NANO COQ-10 KWAS ALFA-LIPONOWY, SOLGAR, 60 KAPSUŁEK
„KWAS

Leki zawierające kwas alfa-liponowy jako część kompleksu witaminowego:

SKŁADNIKI ODŻYWCZE DLA DŁUGOWIECZNOŚCI ODŻYWKI, CZYSTE ENKAPSULACJE, 240 KAPSUŁEK DŁUGOTRWAŁA ODŻYWKA, CZYSTE ENKAPSULACJE, 240 KAPSUŁEK
ZDROWIE SKÓRY Z DMAE + KWAS ALFA LIPOINOWY, SKÓRA WIECZNA, ŹRÓDŁO NATURALNE, 120 TABLETEK ZDROWIE SKÓRY Z DMAE + KWAS ALFA LIPOINOWY, SKÓRA ETERNAL, ŹRÓDŁO NATURALNE, 120 TABLETEK

Nie wolno nam zapominać o kompatybilności lub niekompatybilności różnych leków, na przykład, jeśli planujesz równolegle przyjmować suplement kwasu alfa-liponowego i jakikolwiek inny lek, bądź przedyskutuj to z lekarzem.

Preparaty zawierające kwas alfa-liponowy jako główną substancję czynną nie mogą być Ciągle piję, może to prowadzić do zaburzeń metabolicznych, a nawet do zatrzymania

Ogólnie rzecz biorąc, osoby, które przyjmowały preparaty kwasu alfa-liponowego, zostawiają dobre recenzje. Każdy poprawia swoje zdrowie i ogólne samopoczucie. Ludzie stają się bardziej aktywni i zdrowsi, organizm oczyszczany jest z wielu szkodliwych substancji. Często preparaty kwasu liponowego pomagają zrzucić zbędne kilogramy, oczywiście w połączeniu ze zdrową dietą i treningiem.

Teraz można bardzo szybko, łatwo i na miejscu kupić preparaty kwasu alfa-liponowego w Kijowie lub na Ukrainie. najlepsza cena. Rozważaliśmy na przykład tylko niektóre leki, istnieje ich szeroka gama i każdy ma własną instrukcję użycia.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich informacji, które Cię interesują lub informacje o konkretnym leku, możesz skontaktować się z menedżerem na stronie Biotus.

FAQ - Części żywności:

Какие существуют противопоказания к применению альфа липоевой кислоты?

- Не рекомендуется принимать с железосодержащими препаратами, потому что альфа липоевая кислота имеет свойство связывать железо в организме.Также, нужно принимать АЛК не одновременно, а с разрывом в 2-3 часа с кальцием, цинком, магнием и витамином В12.

- Не назначается детям до 6 лет.

- Не рекомендуется людям с хроническими болезнями пищеварительного тракта в стадии обострения (гастрита, язвы).

- Нельзя принимать людям с непереносимостью отдельных компонентов препарата.

Можно ли принимать препараты альфа липоевой кислоты при беременности и в период кормления грудью?

Лучше обязательно проконсультироваться с врачом по этому вопросу, чтобы не было нежелательных побочных действий. Благодаря исследованиям доказали, что альфа липоевая кислота не оказывает негативного влияния организму матери, но безопасность для будущего ребенка пока до конца не изучена.

Можно ли принимать альфа липоевую кислоту с алкоголем?

Нет, нельзя принимать альфа липоевую кислоту с алкоголем. АЛК хуже усваивается, так как будет бороться с алкоголем и выводиться с продуктами переработки. Также, лучше в период лечения не принимать настойки, содержащие спирт.

Правда ли, что альфа липоевая кислота снижает аппетит?

Да, альфа липоевая кислота нормализует уровень сахара в крови, что способствует снижению аппетита. Плюс нормализуется обмен углеводов, за счет чего легче происходит процесс похудения.

Zawartość
 • Treść artykułu:
 • Co to jest kwas alfa liponowy? Przydatne właściwości uniwersalnego zbawiciela komórek
 • Przydatność kwasu alfa-liponowego jako przeciwutleniacza dla organizmów żywych
 • Główne właściwości alfa kwas liponowy
 • Zastosowanie kwasu alfa-liponowego w kosmetologii, w sporcie
 • Kwas alfa-liponowy w żywności
 • Preparaty zawierające alfa Kwas liponowy i jak brać
 • Kup kwas alfa-liponowy
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.