Facebook Pixel

Niedobór witaminy B

Niedobór witaminy B

Witaminy z grupy B – to jest podstawa zdrowia fizycznego i urody, że tak powiem, a co może być ważniejsze dla kobiety? W każdym wieku każda kobieta chce dobrze wyglądać i witaminy z grupy B. To właśnie te witaminy odpowiadają za dobrą przemianę materii oraz prawidłowe spalanie tłuszczów i węglowodanów.

W tej grupie jest kilka rodzajów witamin, w różny sposób chronią organizm, a ich niedobór niesie ze sobą również różne kłopoty dla osoby.

Trochę więcej o objawach wskazujących na brak takiego lub innego rodzaju witaminy B:

B1 – dreszcze i ciągły chłód, konwulsje i zaparcia.

B2 – zapalenie błony śluzowej, dyskomfort w stawach.

B5 – apatia i brak siły nawet do wykonywania codziennych prac domowych.

В6 – zmęczenie i zły sen.

B9 (kwas foliowy) – wczesne siwe włosy, problemy z pamięcią.

B12 – powiększenie wątroby i dyskomfort w jelitach, jeśli pojawi się okresowe dzwonienie w uszach i chroniczne zmęczenie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Pamiętaj, witaminy w wystarczających ilościach pomogą Ci poradzić sobie w każdej stresującej sytuacji, a także pozwalają świetnie wyglądać i czuć się świetnie.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.