Facebook Pixel

Glukozamina i chondroityna: zdrowe i elastyczne stawy

 Glukozamina i chondroityna: zdrowe i elastyczne stawy

Zdrowe stawy są kluczem do aktywności, dobrego samopoczucia i długowieczności. Jednak z wiekiem zużywają się, stają się cienkie i kruche, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu, glukozaminy i chondroityny w organizmie. 

Udowodniono naukowo, że ich dodatkowe spożycie sprzyja funkcjonowaniu stawów nawet w obecności patologii. W jaki sposób naturalne suplementy, odżywianie i aktywność fizyczna pomagają przywrócić zdrowie i młodość stawów?   

Skuteczne wsparcie dla stawów  

Sezonowe stany zapalne, ból, charakterystyczne chrzęszczenie w stawach stawów występuje nie tylko u osób starszych, ale także u osób w dość młodym wieku. Lekarze przypisują to siedzącemu trybowi życia, niezbilansowanej diecie i niedoborom mikroelementów w organizmie.To właśnie chondroityna i glukozamina odpowiadają za zdrowie i ruchliwość naszych stawów. Substancje te w naturalny sposób przywracają tkankę chrzęstną w organizmie. Jednak po 35 latach ich produkcja stopniowo maleje, co prowadzi do wyczerpania i zniszczenia tkanki chrzęstnej i stawowej. 

Nieprzyjemne uczucie sztywności i bólu są bezpośrednio związane z brakiem glukozaminy w organizmie. Substancja jest budulcem chrząstek, ścięgien i więzadeł oraz wpływa na gospodarkę fosforowo-wapniową. Udowodniono klinicznie, że dodatkowe spożycie glukozaminy i chondroityny w postaci suplementu diety likwiduje ból i utrzymuje zdrowe stawy:

 • odbudowuje tkankę chrzęstną;
 • eliminuje procesy zapalne: 
 • zwiększa elastyczność stawów;
 • skutecznie łagodzi ból; 
 • zatrzymuje proces niszczenia chrząstki.
 • p>Współczesne dowody kliniczne również potwierdzają, że substancje te korzystnie wpływają na cały nasz organizm.

  Suplement diety Glukozamina & Chondroitin, Now Foodsto wysokiej jakości źródło glukozaminy i chondroityny otrzymywanej ze skorupiaków – krabów, krewetek, homarów i raków. Naturalny suplement skutecznie likwiduje procesy zapalne; promować gojenie się skóry i ran; łagodzi bóle mięśni, stawów i pleców; utrzymuje elastyczność skóry.  

  Kolagen: tajemnice popularności

  Kolagen to jeden z najpopularniejszych suplementów diety, pokochany nie tylko przez blogerki kosmetyczne i dietetyków, ale także lekarzy . W popularnonaukowej publikacji Nutrition Reviews opublikowano dane, które dowodzą, że dodatkowe spożycie białka kolagenowego wpływa na odbudowę mięśni szkieletowych i tkanki łącznej.   

  Ponieważ białko kolagenowe stanowi podstawę tkanki łącznej organizmu, zapewnia jej wytrzymałość i elastyczność. Substancja występuje w ścięgnach, kościach, chrząstkach, skórze, a także tworzy ściany naczyń krwionośnych. Kolagen bierze udział w tworzeniu tkanki chrzęstnej, szkieletu, więzadeł, zębów. 

  Kolagenowy suplement diety Collagen Biotus posiada szereg przydatnych właściwości: 

  • jest chondroprotektorem, chroni stawy przed uszkodzeniami;
  • stymuluje regenerację i wzrost nowych komórek, wzmacnia ich błony;
  • przywraca elastyczność i jędrność stawom skórę;
  • ma działanie antyoksydacyjne, chroniąc organizm przed negatywnym wpływem środowiska.

  Jakie produkty zawierają chondroprotektory? 

  Kondycja układu mięśniowo-szkieletowego zależy od diety, a także poziomu aktywności fizycznej. Aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie stawów, ważne jest odżywianie ich przydatnymi substancjami. 

  Pokarmy bogate w glukozaminę i kolagen:

  • wołowina, cielęcina, drób ; czerwona ryba, dowolna ryba morska; owoce morza; ptasie mleczko, galaretka, marmolada, pektyna; orzechy; brokuły.

  Warto zauważyć, że glukozamina i kolagen łatwo ulegają zniszczeniu podczas gotowania, dlatego lekarze zalecają przyjmowanie dodatkowych suplementów diety. 

  Dieta bogata w chondroprotektory ,Przyjmowanie suplementów diety w połączeniu z ćwiczeniami leczniczymi daje niesamowite efekty w kompleksowym leczeniu i profilaktyce chorób stawów.

 • Zawartość
  • Skuteczne wsparcie stawów Kolagen: tajemnice popularności Które produkty zawierają chondroprotektory? Skuteczne wsparcie dla suchej skóry Kolagen: tajemnice popularności Które produkty posiadają chondroprotektory?
  Zastrzeżenie

  Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

  Podobał Ci się ten post?
  0
  0
  Komentarze do artykułu
  Brak recenzji
  Dodaj swoją opinię

  Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.