Jak pozbyć się łuszczycy?

Jak pozbyć się łuszczycy?

Co to jest łuszczyca?

Jest to bardzo powszechna choroba skóry, która charakteryzuje się pojawieniem się wysypek i złuszczania na skórze, spowodowanych dużym nagromadzeniem martwych komórki skóry. Oprócz wpływu na skórę łuszczyca może powodować zapalne formy zapalenia stawów i wpływać na stan paznokci.

Zmiany łuszczycowe wyglądają jak zaczerwieniona wysypka lub białawy nalot. Łuszczyca zwykle pojawia się z tyłu nadgarstka, łokci, kolan, pośladków i kostek; oraz w wyniku ponownego urazu. Na paznokciach łuszczyca objawia się w postaci plamek lub kropek, paznokcie mogą pokryć się bruzdami lub zmienić kolor. Łuszczyca może również wpływać na stawy i powodować łuszczycowe zapalenie stawów.

Przyczyny łuszczycy?

Łuszczyca jest spowodowana nagromadzeniem martwych komórek w górnej warstwie skóra zbyt szybko. Przy tej dermatozie podział komórek skóry następuje prawie trzydzieści razy szybciej. Ponieważ nie mają czasu na pełne dojrzewanie, kontakty międzykomórkowe są tracone. Prowadzi to do powstania charakterystycznych łusek. Łuszczyca występuje u osób z pewną predyspozycją genetyczną. Genetyczny związek tej choroby potwierdza również obserwacja, która wykazała, że w rodzinach 36% pacjentów z łuszczycą jeden lub więcej krewnych jest również zarażonych łuszczycą. Chociaż przyczyna łuszczycy może być genetyczna, istnieje szereg czynników, które również mogą powodować lub przyczyniać się do rozwoju łuszczycy, między innymi: brak białka w organizmie, zatrucie jelitowe, dysfunkcja wątroby, spożywanie alkoholu, nadmierne spożycie zwierząt tłuszcze, różne czynniki dietetyczne i stres.

Odżywianie w przypadku łuszczycy. Jaką dietę należy stosować w przypadku tej choroby?

Ogranicz spożycie cukru i zwiększ spożycie produktów zawierających błonnik, takich jak warzywa, fasola, owoce  i produkty pełnoziarniste. Błonnik pomoże wypłukać toksyny z jelit, które mogą powodować łuszczycę.

Ogranicz spożycie mięsa i tłuszczów zwierzęcych oraz zwiększ spożycie ryb słodkowodnych (łosoś, makrela, śledź, halibut itp.) . Skóra osób z łuszczycą produkuje patogeny znane jako leukotrieny (mediatory stanu zapalnego) znacznie więcej niż normalnie. Te toksyczne patogeny są wytwarzane z kwasu arachidonowego. Ponieważ kwas arachidonowy znajduje się tylko w tkankach zwierzęcych, konieczne jest ograniczenie spożycia produktów zwierzęcych, zwłaszcza mięsa, tłuszczów zwierzęcych i produktów mlecznych.

Unikaj spożywania napojów alkoholowych, ponieważ alkohol jest znany z znacznie nasilają łuszczycę. Alkohol ma taki wpływ na łuszczycę, ponieważ zwiększa wchłanianie toksyn w jelitach, co może stymulować rozwój łuszczycy.

Dieta może pomóc wyeliminować łuszczycę. Stosowanie się do zaleceń podanych przez czasopismo Food Allergy może znacznie zmniejszyć objawy łuszczycy. Szczególnie mocno podkreślam znaczenie stosowania Revitalx, Natural Factors High Quality Nutrient Powder Mix. Ten produkt został opracowany przez Michaela Lyona, MD i jest specjalnie opracowany, aby być doskonałym źródłem ważnych składników odżywczych, jednocześnie wspierając równowagę żołądkowo-jelitową i detoksykując organizm. Zaleca się przyjmowanie dwóch porcji dziennie.

Jakie suplementy diety mogę przyjmować na łuszczycę (na objawy łuszczycy)?

Suplementy podstawowe. Wysoka dawka witamin i formuła mineralna; Witamina D3 2000-5000 IU; Olej rybi, EPA+DHA 1000 do 3000 mg dziennie.

Olej rybi jest bogaty w kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozoheksanowy (DHA), które są niezwykle pomocne w leczeniu łuszczycy. Badania laboratoryjne wykazały, że wymagana dawka EPA to 1,8 g i 1,2 g DHA (3000 mg EPA + DHA) dziennie.

Revitalx można nadal przyjmować jako suplement diety. Weź jedną porcję jako środek zapobiegawczy.

Formuła zdrowia wątroby to formuła, którą stworzyłem, aby zapewnić codzienny suplement wspomagający zdrowie wątroby, co jest bardzo ważne dla osób cierpiących na łuszczycę . Przyjmuj dwie kapsułki dwa razy dziennie w zależności od rozległości zmiany i ciężkości infekcji wirusowej.

Celadrina  – formuła pochodząca z estryfikowanych kwasów tłuszczowych pochodzących z łoju bydlęcego. Unikalne cechy glistnika jako produktu pochodzenia naturalnego to: zdolność do szybkiego i bez skutków ubocznych zmniejszania stanu zapalnego i bólu, co wykazały badania kliniczne opublikowane w światowej sławy Journal of Rheumatology. Dostępny w postaci kremu i kapsułki. Udowodniono klinicznie, że celadrin zapewnia wyniki u pacjentów z łuszczycą. Jako krem nakładaj na dotknięte obszary dwa razy dziennie. Dawka leku w kapsułkach to trzy kapsułki żelatynowe dziennie.

Skąd będę wiedzieć, że zalecenia będą działać?

Poprawa powinna być widoczna po pierwsze dwa tygodnie użytkowania. Po badaniach klinicznych kremu Celadrin większość badanych doświadczyła znacznej poprawy stanu skóry w ciągu pierwszych dwóch tygodni stosowania. Leczenie poprzez dietę zwykle trwa znacznie dłużej, więc najlepsze podejście – to połączenie obu zabiegów.

Recenzje:

Dr. Murray, nie mogę uwierzyć własnym oczom! W końcu pozbyłam się łuszczycy. Twój program naprawdę działa!! Dziękuję Ci. RB

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.