Facebook Pixel

Jak pokonać przeziębienie? Tylko naturalne środki zaradcze

Jak pokonać przeziębienie? Tylko naturalne środki zaradcze

Czy wzdrygasz się za każdym razem, gdy kolega kicha obok ciebie? Czy ubierasz się ciepło i ostrożnie otwierasz okno dla wentylacji?& nbsp; Bez względu na to, jak bardzo staramy się chronić przed sezonowymi przeziębieniami i SARS, późną jesienią niezwykle trudno jest tego uniknąć! Co zrobić, jeśli już jesteś przeziębiony i chcesz jak najszybciej dojść do siebie i wrócić do codziennych zajęć? Oferujemy tylko skuteczne hacki przy użyciu użytecznych, naturalnych środków! 

Powiedz „nie” paracetamolowi i antybiotykom

Chociaż tegoroczna późna jesień wciąż przynosi ciepłe dni i tętniące życiem krajobrazy, grypa i chłód już nabierają rozpędu. Pierwszą rzeczą, którą lekarze zalecają, jeśli już jesteś przeziębiony, jest pozostanie w domu, relaks i odpoczynek. Ale zanim podejmiemy pierwsze kroki w kierunku wyzdrowienia, zastanówmy się, czym jest przeziębienie.

Jedną z głównych przyczyn przeziębienia jest hipotermia, która osłabia nasze obrony, pozwalając wirusom na inwazję i uaktywnienie się w organizmie. Oznacza to, że główną przyczyną SARS i rozwoju przeziębienia są wirusy. Dlatego nie spiesz się, aby zaopatrzyć się w chemiczne leki przeciwwirusowe, jeśli źle się poczujesz przez ponad 2-3 dni. W końcu takie leki są skuteczne tylko w pierwszych dniach przeziębienia. Lekarze również zdecydowanie odradzają stosowanie antybiotyków na przeziębienia!

Stosowanie takiej „ciężkiej artylerii” jest uzasadnione tylko wtedy, gdy obserwuje się powikłania bakteryjne. Warto też zrezygnować z popularnej „pogotowia”, którą uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci – aromatyzowane gorące napoje na bazie paracetamolu. Takie leki nie mają działania terapeutycznego, a jedynie tymczasowo łagodzą objawy. Ponadto są bardzo szkodliwe dla wątroby i nerek. Lekarze również nie zalecają obniżania temperatury chemikaliami, jeśli nie jest wyższa niż 38 stopni.

Smacznie i zdrowo: kompoty, napoje owocowe i herbaty ziołowe

Nie jest tajemnicą, że gdy jest się przeziębienie, trzeba dużo pić, ponieważ to właśnie płyn skutecznie usuwa toksyny z organizmu. A najlepiej pić napoje bogate w witaminę C. Naturalna herbata malinowa z cytryną, miodem i imbirem to jeden z najsmaczniejszych i najzdrowszych napojów wspomagających regenerację. Lekarze zalecają również napoje jagodowe i owocowe oraz kompoty, świeżo wyciskane soki cytrusowe, herbatę lipową i ciepłe mleko z miodem.

Bulion z kurczaka przyspieszy powrót do zdrowia

Na pewno zauważyłeś, że kiedy jesteś przeziębiony, w ogóle nie masz ochoty na jedzenie. W ten sposób nasz organizm sam stara się radzić sobie z bolesnym stanem, aby nie wydawać dodatkowej energii na trawienie pokarmu. Rosół z domowego kurczaka to lekkie, ale jednocześnie pożywne danie, które działa przeciwzapalnie na organizm.  

Olejki eteryczne z cytrusów D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0'>olejki eteryczne cytryna i grejpfrut łagodzące objawy przeziębienia. Zmieszaj 2 litry czystej wody z kroplą cytryny i olejku grejpfrutowego i pij płyn przez cały dzień. Woda wzbogacona olejkami eterycznymi usuwa toksyny z organizmu, skutecznie łagodzi ból gardła, a także ułatwia oddychanie.

Wsparcie witaminowe: witamina C i D

span>

Wsparcie witaminowe: witamina C i D

strong>

Powszechnie przyjmuje się, że jedną z najskuteczniejszych witamin na przeziębienie jest witamina C. Istnieje wiele badań klinicznych, które dowodzą, że kwas askorbinowy zwiększa obronę organizmu, wspiera układ odpornościowy, zapewniając działanie przeciwutleniające. Jeśli już jesteś przeziębiony, lekarze zalecają przyjmowanie dość dużych dawek witaminy C – od 2 do 4 gramów dziennie.

Dla porównania: norma dzienna kwasu askorbinowego u osoby dorosłej wynosi około 1000 mg. Witamina D - Kolejny składnik odżywczy, który sprawdził się dobrze na przeziębienia. Udowodniono klinicznie, że suplementacja witaminą D3 jest skuteczna w łagodzeniu pierwszych objawów grypy, a także łagodzeniu przeziębienia.

Drodzy czytelnicy, ciesz się piękno jesieni bez przeziębień i grypy ! Ale jeśli nagle poczujesz się źle, skorzystaj z naszych sprawdzonych technik życiowych — tylko naturalnych metod leczenia, które przyniosą korzyści tylko Tobie! 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.