Facebook Pixel

Jak leczyć łuszczycę?

Jak leczyć łuszczycę?

Co to jest łuszczyca?

Jest to bardzo powszechna choroba skóry, która charakteryzuje się pojawieniem się wysypek i złuszczania na skórze, spowodowanych dużym nagromadzeniem martwych komórki skóry. Oprócz wpływania na skórę, łuszczyca może powodować zapalne formy zapalenia stawów i wpływać na stan paznokci.

Skóra dotknięta łuszczycą wygląda na zaczerwienioną z wysypką lub białawym nalotem. Łuszczyca zwykle pojawia się na tylnej części nadgarstka, łokciach, kolanach, pośladkach i kostkach. Na paznokciach łuszczyca objawia się w postaci plamek lub kropek, paznokcie mogą pokryć się bruzdami lub zmienić kolor. Łuszczyca może również wpływać na stawy i powodować łuszczycowe zapalenie stawów.

Co powoduje łuszczycę?

Łuszczyca jest spowodowana nagromadzeniem martwych komórek w górnej warstwie skóra zbyt szybko. Przy tej dermatozie podział komórek skóry następuje prawie trzydzieści razy szybciej niż w zdrowym ciele. Ponieważ nie mają czasu na pełne dojrzewanie, kontakty międzykomórkowe słabną. Prowadzi to do powstania charakterystycznych łusek. Łuszczyca występuje u osób z pewną predyspozycją genetyczną. Genetyczny związek tej choroby potwierdza również obserwacja, która wykazała, że w rodzinach 36% pacjentów z łuszczycą jeden lub więcej krewnych jest również zarażonych łuszczycą. Chociaż przyczyna łuszczycy może być genetyczna, istnieje szereg czynników, które również mogą powodować lub przyczyniać się do rozwoju łuszczycy, między innymi: brak białka w organizmie, zatrucie jelitowe, dysfunkcja wątroby, spożywanie alkoholu, nadmierne spożycie zwierząt tłuszcze, różne czynniki dietetyczne i stres.

Jaką dietę powinienem stosować w przypadku łuszczycy?

Ogranicz spożycie cukru i zwiększ spożycie błonnika bogate pokarmy, takie jak warzywa, fasola, owoce i produkty pełnoziarniste. Błonnik pomoże wypłukać toksyny z jelit, które mogą powodować łuszczycę.

Ogranicz spożycie mięsa i tłuszczów zwierzęcych oraz zwiększ spożycie ryb słodkowodnych (łosoś, makrela, śledź, halibut itp.) . W skórze osób z łuszczycą wytwarzane są patogeny zwane leukotrienami (mediatorami stanu zapalnego) – znacznie więcej niż normalnie. Te środki toksyczne pochodzą z kwasu arachidonowego. Ponieważ kwas arachidonowy znajduje się tylko w tkankach zwierzęcych, konieczne jest ograniczenie spożycia produktów zwierzęcych, zwłaszcza mięsa, tłuszczów zwierzęcych i produktów mlecznych.

Unikaj spożywania napojów alkoholowych, ponieważ alkohol jest znany z znacznie pogorszyć łuszczycę. Alkohol ma negatywny wpływ na łuszczycę, ponieważ zwiększa wchłanianie toksyn jelitowych, które mogą stymulować rozwój łuszczycy.

Jakie suplementy diety mogę przyjmować na łuszczycę (aby złagodzić objawy łuszczycy) ?

Podstawowe dodatki. Wysoka dawka witamin i formuła mineralna; Witamina D3 2000-5000 IU; Olej rybny, EPA+DHA 1000 do 3000 mg/dzień.

Olej z ryb bogaty w kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy  (DHA), które są niezwykle pomocne w zwalczaniu łuszczycy. Naukowcy udowodnili, że wymagana dawka EPA to 1,8 g i 1,2 g DHA (3000 mg EPA + DHA) dziennie.

Celadrin  – formuła pochodząca z estryfikowanych kwasów tłuszczowych pochodzących z łoju bydlęcego. Unikalne cechy glistnika jako produktu pochodzenia naturalnego to: zdolność do szybkiego i bez skutków ubocznych zmniejszania stanu zapalnego i bólu, co wykazały badania kliniczne opublikowane w światowej sławy Journal of Rheumatology. Dostępny jako kremy i kapsułek. Udowodniono klinicznie, że Celarin zapewnia wyniki u pacjentów z łuszczycą. Jak krem jest nakładany na dotknięte obszary dwa razy dziennie.Dawka leku w kapsułkach to trzy kapsułki żelatynowe dziennie.

 

 Skąd mam wiedzieć, czy zalecenia działają?

Ulepszenia powinny być widoczne już po pierwszych dwóch tygodniach stosowania. Po badaniach klinicznych kremu Celadrin większość badanych doświadczyła znacznej poprawy stanu skóry w ciągu pierwszych dwóch tygodni stosowania. Leczenie poprzez dietę zwykle trwa znacznie dłużej, więc najlepsze podejście – jest to połączenie obu zabiegów.

 

Zawartość
  • Co to jest łuszczyca?
  • Co powoduje łuszczycę?
  • Jaką dietę powinienem stosować w przypadku łuszczycy?
  • Jakie suplementy diety mogę przyjmować na łuszczycę (aby złagodzić objawy łuszczycy) ?
  • Skąd mam wiedzieć, czy zalecenia działają?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.