Kto potrzebuje witaminy B6?

Kto potrzebuje witaminy B6?

W 1926 Goldberger, Wheeler, Lily i Rogers odkryli witaminę B6. Jest rozpuszczalny w wodzie i wydalany 8 godzin po spożyciu.  Nie odkłada się w organizmie, dlatego należy go regularnie uzupełniać. Sama witamina B6 to grupa powiązanych substancji: pirydoksyny, pirydoksalu i pirydoksaminy, które są równoważne pod względem ich działania na nasz organizm.

Rola witamina B6

 

B6 jest odpowiedzialny za synteza białek, enzymy, hemoglobina, kwas histaminowy, a także obniża poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Dzięki tej witaminie poprawia się skurcz mięśnia sercowego, a także pomaga przekształcać kwas foliowy w jego aktywną formę.

Jeśli jesz dużo tłuszczu i białka , Twoje ciało potrzebuje więcej witaminy B. Ale jeśli w organizmie jej nie wystarcza, to transaminaza (jeden z enzymów krwi, ma znaczenie w diagnozie i jest oznaką pewnych chorób) jest zablokowany, a kwas szczawiowy nie jest konwertowany . Dzięki temu efektowi kwas szczawiowy łączy się z wapniem, a w organizmie powstają szczawiany (piasek i kamienie nerkowe).

 

Kto potrzebuje witaminy B6

 

Amerykański profesor Albert Szent-Györgyi (odkrył jednocześnie kilka witamin: kwas askorbinowy, tiaminę, ryboflawinę, biotynę i pirydoksynę) badał witaminę B6 przez ponad 20 lat. Doszedł do wniosku, że matki karmiące i kobiety w ciąży powinny zwiększyć spożycie tej witaminy z 2 mg do 20-25 mg. Ведь он уменьшает спазмы, а также судороги мышц.

 

Potrzebna jest porcja witaminy B6:

  • kobiety stosujące środki antykoncepcyjne i inne leki zawierające estrogen;

  • w ostatnich dwóch tygodniach cyklu napięcia przedmiesiączkowego (w tym czasie ciało kobiety ma duża ilość estrogenu);

  • osoby przyjmujące leki ze sterydami;

  • ci, którzy od dawna starają się schudnąć, bo przyczyną tak długiego procesu może być brak witaminy B6;

  • nastolatkowie cierpiący na trądzik i zwiększoną aktywność gruczołów tłuszczowych (wysypka znika w ciągu 5 do 20 dni, jeśli maść zawiera witaminę B6).

Kanadyjski psychiatra Hoffer uważa, że trzy czwarte osób cierpiących na zaburzenia psychiczne powinno przyjmować witaminę B6. Dba o równowagę sodu i potasu w płynach ustrojowych, co z kolei jest bardzo ważne dla naszego układu nerwowego.

Pirydoksyna jest bardzo ważna dla utrzymania metabolizmu białek, a także metabolizmu substancji tłuszczowych i węglowodanowych.

 

Jak widać, witamina B6 odgrywa ważną rolę w życiu człowieka i odpowiada za różne procesy w naszym ciele. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu hemoglobiny, odpowiada za układ nerwowy i jest dobrym pomocnikiem w odchudzaniu.
  ;Zawartość
  • Kto potrzebuje witaminy B6
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.