Facebook Pixel

Najlepsze witaminy prenatalne

Najlepsze witaminy prenatalne

Najlepsze witaminy na ciążę

Uważa się, że zdrowa i zbilansowana dieta – to najlepszy sposób na uzyskanie wszystkich potrzebnych witamin i minerałów, ale nawet wtedy może brakować Ci kluczowych składników odżywczych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży. Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz poczęcie witaminy prenatalne pomoże wypełnić „luki” witaminowe i urodzić zdrowe dziecko.

Czym prenatalne witaminy różnią się od innych kompleksów witaminowo-mineralnych? Po pierwsze zawierają więcej kwasu foliowego i żelaza. Kwas foliowy (witamina z grupy B) pomaga zapobiegać występowaniu wad cewy nerwowej płodu (poważne patologie mózgu i rdzenia kręgowego). Żelazo zapobiega rozwojowi anemii u dziecka.

Po drugie, badania pokazują, że przyjmowanie witamin podczas ciąży zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową.

Kolejne najważniejsze pierwiastki, szczególnie w trzecim trymestrze, to wapń i witamina D3. To w tym okresie rozwijają się kości dziecka.

Którą markę wybrać?

Marki jest ogromna, ale przy wyborze zwracaj uwagę na skład oraz dawkowanie witamin i minerałów. Witaminy dla kobiet w ciąży muszą zawierać:

Kwas foliowy – 400-800 mcg

Wapń – minimum 250 mg

Żelazo – 30 mg

witamina C – minimum 50 mg

Cynk — 15 mg

Miedź – 2 mg

witamina B6 – minimum 10 mg

witamina D – 400 IU

Również inne witaminy z grupy B, rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, E i K, magnez, pierwiastki śladowe selen, molibden, chrom, ekstrakty ziołowe, enzymy, probiotyki. Polecamy Kompleksy witamin Rainbow Light, jako najbardziej kompletny i zawierający maksymalną ilość pierwiastków przydatnych dla kobiety w ciąży i karmiącej. W czasie ciąży kobieta często doświadcza porannych mdłości i złego samopoczucia, braku apetytu – zawarty w tym kompleksie korzeń imbiru pomoże uporać się z tym problemem.

Aby ułatwić i poprawić trawienie, kompleks witamin zawiera enzymy: proteazę, amylazę, lipazę, celulazę i żywe kultury probiotyków.

Zazwyczaj witaminy prenatalne nie zawierają kwasów tłuszczowych omega 3, które są bardzo ważne dla rozwoju mózgu dziecka. Jeśli Twoja dieta nie obejmuje ryb i/lub innych pokarmów zawierających kwasy omega 3, powinieneś rozważyć wypełnienie tej luki.

Pamiętaj – witaminy prenatalne są jedynie uzupełnieniem zdrowej diety, a nie jej substytutem.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.