Facebook Pixel

witaminy do rehabilitacji po zapaleniu opon mózgowych

witaminy do rehabilitacji po zapaleniu opon mózgowych

Zapalenie opon mózgowych − jest to zapalenie opon mózgowych. Może wystąpić jako samodzielna choroba lub być konsekwencją powikłania innej choroby. Typowe objawy podejrzenia zapalenia opon mózgowych to: silny ból głowy, który nie ustępuje po znieczuleniu, nudności, wymioty, temperatura do 40 stopni, senność, drgawki.

 

Uzdrowienie

 

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć zapalenie opon mózgowych, natychmiast wezwij karetkę. To poważna choroba, która wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Podczas określania wirusowych i bakteryjnych postaci zapalenia opon mózgowych pacjent jest umieszczany w oddziale zakaźnym. Jeśli choroba powstała w wyniku ropnego zapalenia ucha środkowego lub zapalenia zatok − w dziale laryngologicznym. W przypadku podejrzenia gruźliczego zapalenia opon mózgowych pacjent zostanie skierowany do poradni gruźlicy.

 

Wysoką temperaturę obniżają niesteroidowe leki przeciwzapalne. W przypadku infekcji bakteryjnej wymagane są antybiotyki o szerokim spektrum działania. Wirusowe zapalenie opon mózgowych  leczy się środkami przeciwwirusowymi.

 

Terminowe poszukiwanie specjalistycznej pomocy pomaga zapobiec przeniesieniu się choroby w bardzo poważny stan i zminimalizować ryzyko powikłań.
Rehabilitacja

 

Po zakończeniu leczenia pacjent musi być obserwowany przez neurologa przez co najmniej 2 lata. Odzyskiwanie organizmu wymaga zintegrowanego podejścia, aby jak najszybciej przywrócić normalne procesy:

  • dieta. Konieczne jest ponowne uruchomienie przewodu pokarmowego. Należy unikać tłustych, słonych i pikantnych potraw;

  • fizjoterapia. Masaż klasyczny oraz szereg różnych technik sprzętowych przypisywanych indywidualnie;

  • ćwiczenia fizjoterapeutyczne . Specjalista pomaga osobie przywrócić układ mięśniowo-szkieletowy;

  • ergoterapia. Równie ważnym etapem rehabilitacji jest adaptacja gospodarstwa domowego. Osoby, które przeszły tę chorobę, są zmuszone do zmiany stylu życia, aby czuć się jak najbardziej komfortowo;

  • terapia poznawcza. Dla rozwoju uwagi, pamięci i logicznego myślenia.Witaminy na zapalenie opon mózgowych

 

Również podczas zdrowienia pacjenta po chorobie konieczne jest przyjmowanie pierwiastków i witamin, które mogą przywrócić normalne procesy zachodzące w organizmie. Najskuteczniejszy grupa B witamin: B1, B6, B2.

Poprawiają metabolizm tkanek i działają tonizująco na układ nerwowy i mięśniowy. Pomagają również organizmowi przystosować się po leczeniu, poprawiając większość procesów biochemicznych w organizmie.

Nasycenie organizmu witaminami i niezbędnymi pierwiastkami pozwala przyspieszyć etap rehabilitacji.

Zawartość
  • Uzdrowienie
  • Rehabilitacja
  • Witaminy na zapalenie opon mózgowych
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.