Jaka jest wartość czarnego mydła?

Jaka jest wartość czarnego mydła?

Czy słyszałeś kiedyś o czarnym mydle? Jeśli nie, to jesteś tutaj.
Przynajmniej nazwa narzędzia już przyciągnęła Twoje zainteresowanie. To prawda. W końcu wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mydła w jasnych kolorach i różnych kształtach. Później w pięknych butelkach pojawiło się mydło w płynie.
Ale naturalne mydło zawsze było priorytetem. Powiedzmy, że mydło smołowe jest bardzo popularne ze względu na swoje właściwości lecznicze i efekty po jego użyciu.

 

Ale pojawiło się inne cenne narzędzie - czarny Afrykanin mydło. To wyjątkowy w swojej recepturze produkt, który wytwarzany jest w Afryce, czyli w zachodniej części kontynentu. Czarne mydło afrykańskie jest znane na całym świecie, ponieważ ma właściwości kosmetyczne i lecznicze. Ciekawe stało się, jak to mydło staje się czarne.


Składniki afrykańskiego mydła

Jako podstawę czarnego mydła stosuje się popiół lub popiół, który uzyskuje się przez spalanie orzechów shea, liści palmowych i ziaren kakaowych. Po tym procesie mieszanina jest dokładnie suszona i mielona do uzyskania jednorodnej mieszaniny. W wyniku tego wszystkiego należy uzyskać ciemną, ciemną masę.

 

To popiół jest głównym produktem Mydło afrykańskie, ponieważ nadaje mydłu właściwości lecznicze . Do mieszanki dodaje się również naturalne oleje kokosowe i palmowe, masło shea, witaminę E, sok z aloesu - wszystko to chroni skórę przed wczesnym starzeniem się i zmarszczkami oraz jest silnym przeciwutleniaczem.

Skład mydła może również obejmować rzadką odmianę bananów, co czyni ten produkt wyjątkowym.

 

Powyższe produkty poddawane są specjalnej obróbce i rozdrabnianiu, po którym otrzymuje się produkt - mydło czarne. Później pojawia się w rzadkim stanie.

 

Przydatność mydło afrykańskie i właściwości kosmetyczne

Z uwagi na to, że mydło zawiera wyłącznie naturalne produkty i substancje lecznicze, nawilża i zmiękcza skórę, a witaminy A i E sprawiają, że skóra jest piękna, gładka i spowalnia procesy starzenia.

Dzięki dobroczynnym substancjom nadaje skórze naturalny blask. Nie uczula, nie wysusza skóry twarzy i ciała, odżywia ją i nawilża. Przy długotrwałym stosowaniu usuwa wysypki, zaskórniki, łagodzi zaczerwienienia i zapobiega pojawianiu się nowych nacieków skórnych. Odpowiedni dla osób z tłustą cerą. Jednak osobom o skórze mieszanej i suchej zaleca się również używanie czarnego mydła.

 

Warto powiedzieć, że czarne mydło jest najczęściej używane tylko jako produkt kosmetyczny do skóry. Mydło afrykańskie nie nadaje się do włosów, ponieważ może wysuszyć i uszkodzić włosy oraz skórę głowy.

Niektórzy kosmetolodzy zalecają wykonanie maseczek na bazie czarnego mydła poprzez dodanie innych składników, miodu, białej glinki, jajek i innych produktów, które są dość łatwo dostępne.


Czarne mydło można zrobić w domu, ale niektóre składniki będą musiały zostać wymienione, ponieważ nie można ich znaleźć na półki sklepowe.

 

W tym celu potrzebujemy:

  • 100 gramów afrykańskiej bazy mydlanej

  • 1 łyżeczka węgiel aktywowany

  • ½ łyżeczka olej kokosowy

  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego

Wymieszaj olej kokosowy, olejek eteryczny i bazę mydlaną, a następnie uformuj gładką masę i dodaj węgiel aktywowany w proszku. Tę mieszankę należy wlać do foremek i pozostawić do stwardnienia.

Właściwości takiego czarnego mydła zadowolą Cię nie mniej niż mydło afrykańskie.

Ale warto pamiętać, że niektóre składniki mydła afrykańskiego lub domowego mogą powodować reakcje alergiczne. Dlatego zalecamy przetestowanie skóry pod kątem działania niektórych składników produktu, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.


Artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.