Facebook Pixel

Jak chronić ciało przed nieprzyjemnym zapachem?

Jak chronić ciało przed nieprzyjemnym zapachem?

Każda osoba z natury ma swój własny zapach i będzie inaczej postrzegana przez każdego. Bez względu na to, jak to brzmi i bez względu na to, ile naukowcy spierają się, trudno to wyjaśnić. Co przyciągnęło bohatera powieści „Perfumarz” Patrick Suskind?


Wszystkie matki mówią zaraz po urodzeniu dzieci, że noworodki mają bardzo przyjemny zapach, którego nie można z niczym porównać.  


Skąd pochodzą zapachy?

Intensywność ludzkich zapachów objawia się w zależności od wielu czynników.

Pochodzą z porów naszej skóry, która skrywa sekrety gruczoły potowe. Interakcja naszego naturalnego zapachu i wydalania płynów ustrojowych jest wynikiem nieprzyjemnych zapachów. Należy pamiętać, że osoba prowadząca aktywny tryb życia będzie produkowała więcej potu, w wyniku czego jej zapach stanie się jeszcze bardziej nieprzyjemny.

Na przykład podczas uprawiania sportu uwalniana jest duża ilość płynu, co oznacza, że uwalniane są sekrety potu i innych gruczołów. Aby zachować równowagę wodną i jednocześnie nie odczuwać nieprzyjemnego zapachu, konieczne jest stosowanie specjalnych produktów, które chronią nas i innych przed zapachami.


W wyniku tego ludzie zaczęli używać różnych środków, zarówno przeciwko zapachowi, jak i poceniu. Nieznajomość przez ludzkość informacji o składzie konwencjonalnych dezodorantów i antyperspirantów prowadzi do śmiertelnych konsekwencji. Użycie powyższych środków ma na celu narażenie organizmu na szereg negatywnych konsekwencji.

Zwykłe dezodoranty zawierają niebezpieczne substancje, takie jak sole glinu (neurotoksyny) i parabeny (konserwanty). Jeśli często używasz tego produktu, te składniki mogą znacznie wpłynąć na twoje zdrowie. Niszczą florę organizmu i umożliwiają bakteriom uwalnianie toksyn. Mogą również powodować reakcję alergiczną i prowadzić do zapalenia gruczołów potowych. 

Ale mają też pozytywny wpływ, zwężają przewody gruczołów potowych, zmniejszając w ten sposób wydzielanie potu o 40%.

 

Najskuteczniejsze w walce z nieprzyjemnymi zapachami są naturalne dezodoranty.

Naturalny środek wykonany z naturalnych soli mineralnych, olejków aromatycznych, witaminy E. Żadnych substancji chemicznych . Ponadto, aby wyeliminować zapach, jest proszek do ciała, który jest produktem hipoalergicznym, takim jak dezodorant do ciała. Wszystkie zwalczają nieprzyjemne zapachy, eliminują swędzenie. Nie zawiera aluminium, parabenów, alkoholu i barwników. Puder do ciała może być nakładany na twarz, palce rąk i nóg oraz pachy. Zawarte w tym produkcie olejki aromatyczne odżywiają i leczą skórę. Dzięki olejkom eterycznym dezodoranty i pudry do ciała mają pachnący zapach.

 Są też różne materiały odzieżowe, które zatrzymują płyny z ciała i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom, ale nie wyglądasz tak długo, ponieważ zaczyna szybować ciało, powodując inne reakcje cielesne. Warto nosić tylko naturalne ubrania i stosować naturalne środki, aby wyeliminować pot i inne naturalne zapachy ciała, które stają się bardziej wyraźne od początku dojrzewania.

Ponadto, aby dezodorant nie powodował reakcji alergicznych, musisz sprawdzić swoje substancje reakcyjne, które są w produkcie. Zwróć uwagę na skład produktu kontrolującego zapach, aby czuć się bardziej pewnie i zdrowo.

Ten artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.