Facebook Pixel

Jak obniżyć poziom cholesterolu?

Jak obniżyć poziom cholesterolu?

To właściwie łatwiejsze niż myślimy. Aby poziom cholesterolu powrócił do normy, wystarczy dokonać pewnych zmian w diecie i stylu życia. A co z lekami? W ogóle ich nie potrzebujemy! Wystarczy kilka zmian w diecie, aby przywrócić normalny poziom cholesterolu.
Nie każdy z nas może pochwalić się idealnym poziomem cholesterolu. 61 procent z nas ma go zbyt wysoko. Nie oznacza to jednak, że co drugi Ukrainiec powinien zażywać leki, aby ją zmniejszyć. Eksperci zauważają, że naturalne metody są najskuteczniejsze w obniżaniu cholesterolu, a leczenie zwykle zaczyna się od nich. Dopiero gdy te metody zawiodą, lekarz przepisuje tabletki. Wprowadzenie leków jest natychmiast konieczne tylko wtedy, gdy oprócz wysokiego cholesterolu mamy nadciśnienie, cukrzycę lub cierpimy na choroby serca i naczyń.
Do smarowania kanapek używamy margaryny. Kiedy nasz cholesterol jest wysoki, powinniśmy używać olejków, które nie dostarczają dużo cholesterolu. Możemy je zastąpić miękką margaryną. Jak każdy tłuszcz, tłuszcz roślinny nie zawiera cholesterolu. Możemy jednak znaleźć w nim również inne szkodliwe tłuszcze, takie jak izomery trans. Musimy wystrzegać się tych ostatnich, ponieważ znacznie podnoszą poziom cholesterolu. Potrawy takie jak słodycze, ziemniaki i inne smażone potrawy należy usunąć z menu.
Niezbędny w regulacji poziomu cholesterolu jest błonnik. Błonnik nierozpuszczalny działa jak pędzel. Usuwa z jelit nadmiar tłuszczów i toksyczne produkty przemiany materii. Błonnik rozpuszczalny (pektyna) nie pozwala na przedostanie się cholesterolu z jelita do krwi. Codziennie musimy dostarczać organizmowi 30-40 g błonnika. Występuje w zielonych warzywach. Nieco ponad 5 g błonnika zapewni nam kapustę. Taką samą ilość znajdziemy w gramach oraz w garści gotowanej fasoli i pół szklanki kaszy gryczanej. Znacznie więcej błonnika kryje się w czerwonej fasoli – 25 g na 3/4 szklanki i otrębach pszennych – 42 g na szklankę. Z doświadczenia lekarzy wynika, że w naszej diecie jest za mało błonnika. Aby uzupełnić deficyt, możemy stosować leki z apteki, witaminy lub aktywne suplementy. Proszek błonnikowy występuje w różnych smakach, takich jak kakao lub jabłko. Można go dodawać do jogurtu, twarogu i płatków zbożowych. Jednocześnie należy pamiętać, że gdy zwiększamy ilość błonnika, musimy więcej pić. Błonnik wchłania wodę i pęczniejąc w jelitach poprawia pracę.
Jemy czosnek, pijemy napary ziołowe. Czosnek zawiera aminokwas, który wraz z innymi substancjami pomaga obniżyć poziom cholesterolu o 10 procent. Wystarczą dwa goździki dziennie. Najlepsze na surowo. Możemy również przygotować nalewkę. Trzy główki czosnku zalać 1/4 litra alkoholu i odstawić na 10 dni. Aplikujemy 3 razy dziennie, zaczynając od jednej kropli dodawanej do napoju (np. kefiru). Przy każdym posiłku zwiększamy dawkę o jedną kroplę, aż osiągniemy 25 kropli. Leczenie odbywa się nie częściej niż raz w roku.
W obniżeniu cholesterolu pomoże również infuzja babki lancetowatej. Zalej dwie łyżeczki nasion szklanką gorącej wody, nalegaj pod pokrywką na 10 minut i pij 2 razy dziennie. Po 8 tygodniach poziom cholesterolu spadnie o około 15 procent. Godne polecenia jest również przyjmowanie owoców dzikiej róży, które zawierają dużo witaminy C. Udowodniono, że jeden gram witaminy C dziennie zwiększa stężenie korzystnej frakcji cholesterolu o 8 procent. Łyżeczkę kwiatów dzikiej róży zalać szklanką wrzącej wody i parować przez 15 minut. Pijemy 3 razy dziennie.
Specjaliści polecają treningi siłowe, takie jak szybki marsz, jazda na rowerze i pływanie. Powinieneś trenować co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Podczas treningu warto zmierzyć swój puls. Kiedy puls wynosi 130 uderzeń na minutę, nasze wysiłki są najbardziej efektywne. Po trzech miesiącach regularnych ćwiczeń, obopólnie korzystna frakcja cholesterolu powinna wzrosnąć o około 7 procent.
Przyprawy chronią serce
Dodając przyprawy, takie jak cynamon lub kurkuma, możesz zmniejszyć negatywny wpływ tłustych potraw układ sercowo-naczyniowy. Warto sprawdzić poziom cholesterolu we krwi. Całkowity cholesterol nie powinien przekraczać 190 mg/dl. Ważny jest jednak nie tylko ten wskaźnik, ale także proporcja frakcji HDL i LDL. Lepiej nie przekraczać 130 mg/dl, ponieważ nadmiar osadza się na ściankach tętnic (w postaci toksyn), co powoduje ich miażdżycę. Tak zaczyna się miażdżyca. HDL - Zaleca się, aby wynosiła co najmniej 50 mg/dl. Wystarczy niewielkie zmiany w odżywianiu, które przyniosą duży efekt.

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.