Jakie są zalety witaminy E

Jakie są zalety witaminy E

Witamina E należy do grupy tłuszczów rozpuszczalnych w tłuszczach. Główną funkcją organizmu jest ochrona błon komórkowych przed utlenianiem. Witamina E przeszła aktywne badania zaraz po jej odkryciu. W 1922 Evans ustalił swoją ważną rolę w funkcjonowaniu układu rozrodczego, przeprowadzając serię eksperymentów na szczurach. Z powodu braku tego związku w organizmie występują następujące zaburzenia:
1. W przypadku mężczyzn zniszczeniu ulega nabłonek jąder. W rezultacie produkcja plemników prowadzi do niepłodności, spadku popędu i potencji seksualnej.
2. W przypadku kobiet w ciąży zwiększa się prawdopodobieństwo poronienia, możliwe jest wstępne odwarstwienie łożyska.
3. U kobiet w wieku rozrodczym może dojść do ogólnego zniszczenia tkanki układu rozrodczego i niepłodności.
Witamina E, zdaniem lekarzy, może być przydatna jako środek terapeutyczny w następujących okresach:
• klimakterium;
Wczesna menopauza
• Mona estrogen;
• regeneracja pooperacyjna.
Odgrywa rolę w tak ważnych procesach biologicznych:
• Wzmocnienie błony naczyń krwionośnych. To skutecznie dostarcza skórze tlenu i składników odżywczych oraz usuwa produkty próchnicy.
Rozluźnienie mięśni twarzy. Większość zmarszczek mimicznych, mięśnie pod skórą. Witamina E jest pomocna w szybkim oczyszczeniu ich z relaksacji i szkodliwych związków, takich jak kwas mlekowy.
zaangażowany w syntezę estrogenu. Hormon ten zwiększa aktywność gruczołów łojowych, co pozwala na utrzymanie prawidłowej równowagi gospodarki wodno-lipidowej w komórkach skóry.
Witamina E w leczeniu cukrzycy
W cukrzycy, ze względu na wzrost stężenia cukru we krwi, zmienia się jego gęstość, staje się ona grubsza. Z tego powodu spowalnia reakcję, zmniejsza szanse na wyleczenie.
Witamina E w tym przypadku zapewnia następujące pozytywne efekty:
• Przyspiesza gojenie
• Zapobiega rozwojowi zaćmy.
• Poprawia krążenie krwi
• Zmniejsza ciśnienie krwi
• Normalizuj gęstość krwi i krzepliwość krwi

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.