Facebook Pixel

Dla kogo mróz może być niebezpieczny? Jakie choroby przewlekłe są gorsze zimą?

Dla kogo mróz może być niebezpieczny? Jakie choroby przewlekłe są gorsze zimą?

W przypadku niektórych chorób przewlekłych zima może zwiększyć dyskomfort. W szczególności nadciśnienie i choroby reumatyczne. Lekarze obserwują również coraz więcej przypadków udarów i zawałów serca. Dlaczego objawy wielu chorób pojawiają się zimą?
Dlaczego objawy wielu chorób, zwłaszcza przewlekłych, nasilają się zimą. Również zimą niektóre choroby są częstsze. Dlaczego to się dzieje? Kto powinien zwracać szczególną uwagę na zdrowie zimą?

W zimie jest więcej udarów i zawałów serca

O tej porze roku lekarze stwierdzają więcej przypadków udaru i zawału serca z powodu wzrostu ciśnienia. Czemu? Po pierwsze, niska temperatura powietrza zwiększa ciśnienie krwi. Po drugie, w okresie zimowym występują duże wahania ciśnienia atmosferycznego. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i osób z nadciśnieniem. Powinni regularnie mierzyć ciśnienie krwi zimą, aby udać się do lekarza na czas.

Ból stawów pogarsza się zimą

W zimie osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów cierpią bardziej . Wysoka wilgotność sprawia, że ból jest znacznie silniejszy niż np. wiosną. Zimą jesteśmy też bardziej podatni na różnego rodzaju złamania, a także uszkodzenia kończyn. Przewrócenie się na oblodzonej ścieżce lub schodach może mieć nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Zimą najczęściej dochodzi do złamań kości nadgarstka, biodra lub kostki, a także zwichnięć i skręceń. Aby uchronić się przed wypadkiem na lodzie, kup wygodne buty z antypoślizgowymi podeszwami.

Problemy zimowe dla diabetyków

Cukrzycy są bardziej podatni na różne rodzaje infekcji grzybiczych. Ich ciało jest osłabione, a dodatkowo skóra gorzej oddycha przez kilka warstw odzieży.

Problemy z pęcherzem zimą

Panie przy tym pory roku są podatne na dyskomfort pęcherza. Objawy to częste wizyty w toalecie i ból podczas oddawania moczu. Aby tego uniknąć, w chłodne dni możesz nosić ciepłą bawełnianą bieliznę, która ochroni Cię przed niskimi temperaturami. Stringi lub obcisłe spodnie są dobre na lato, a nie na zimne dni.

Opryszczka pojawia się na mrozie

W zimie, bardziej niż kiedykolwiek, jesteśmy narażeni wirus opryszczki. Szacuje się, że około 80 procent ludzi na świecie jest nosicielami tego wirusa. W trybie uśpienia nie daje żadnych objawów, aktywuje się pod wpływem przepracowania, stresu, dużych wahań temperatury, suchego powietrza. Opryszczka atakuje okolice ust i nosa. Najlepszą obroną jest wzmocnienie ogólnej odporności.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.