Facebook Pixel

Jak zatrzymać wypadanie włosów z chorobą tarczycy

Jak zatrzymać wypadanie włosów z chorobą tarczycy

Jak możesz pomóc, jeśli stan tarczycy wpływa na stan włosów?

Jaki jest związek między tarczycą a włosami?

Choroba tarczycy często powoduje utratę włosów, jeśli jest ciężka lub nie jest leczona szybko. Zrozumienie, jak głęboki jest ten powód, wskazuje, jak rosną włosy i co wpływa na ich stan.

Włosy rosną od korzeni na dole mieszka włosowego, na skórze głowy.

Ponadto naczynia krwionośne znajdujące się u nasady skóry odżywiają je, tworząc i odnawiając komórki, powodując w ten sposób wzrost włosów.

Gruczoły łojowe stale produkują sebum. Czemu oni to robią? Aby odżywić skórę głowy i zachować miękkość i połysk włosów.

Włosy zwykle rosną przez pewien czas, ale potem wypadają. I znowu zaczyna się nowy cykl ich wzrostu.

Kiedy produkcja hormonów, w szczególności T3 i T4 Trusted Source, jest zaburzona, wpływa to również na inne procesy w organizmie. W tym rozwój i wzrost włosów od nasady. W przypadku braku równowagi hormonalnej włosy wypadają i wszystkie procesy w organizmie zwalniają, co prowadzi do przerzedzania skóry głowy i wypadania włosów.

Łysienie to choroba autoimmunologiczna, która często występuje w chorobach tarczycy. Przy tej patologii w różnych częściach ciała dochodzi do częściowej utraty włosów, ale mogą to być całe obszary. Z biegiem czasu ten stan może powodować całkowite łysienie. Inne choroby autoimmunologiczne, które mogą prowadzić do utraty włosów, to zespół policystycznych jajników i toczeń rumieniowaty.

Niektóre leki stosowane w leczeniu chorób tarczycy mogą również przyczyniać się do przerzedzania włosów. Na przykład karbimazol i propylotiouracyl są lekami przeciwtarczycowymi, w rzadkich przypadkach, ale mogą prowadzić do wypadania włosów. Często trudno jest stwierdzić, czy lek lub choroba tarczycy powodują przerzedzanie włosów ze względu na ich długi cykl życia.

Objawy wypadania włosów z powodu upośledzenia funkcji tarczycy.

Wypadanie włosów może rozwijać się powoli w niedoczynności i nadczynności tarczycy. Nie można od razu wykryć opadłych obszarów lub przerzedzonych włosów. Może się wydawać, że włosy stały się cieńsze..

Od 50 do 100 włosów każdego dnia spada z głowy - i to jest norma. Jeśli wypada więcej włosów, oznacza to, że organizm boryka się z problemem, w którym normalny wzrost włosów zostaje przerwany, a wypadanie włosów jest przyspieszone.

Ale to dobra wiadomość! Utrata włosów spowodowana chorobą tarczycy jest zwykle przejściowa. W trakcie leczenia wypadanie włosów występuje zwykle tylko w pierwszym etapie leczenia. Niektórzy nadal martwią się, że leki przyczyniają się do wypadania włosów, ale tak nie jest. Wypadanie włosów może być związane z fizjologicznym aspektem ich cyklu życia.

Wylecz i usuń przyczynę.

Łagodne formy choroby tarczycy zwykle nie powodują przerzedzania włosów. Musisz uważnie monitorować swój stan, udać się do lekarza, wykonać niezbędne testy, aby monitorować stan zdrowia ważnego narządu układu hormonalnego. Za pomocą leków możesz uratować włosy i przywrócić ich wzrost. Zabieg najprawdopodobniej nie będzie szybki, ponieważ włosy potrzebują trochę czasu, aby się wzmocnić i odrosnąć.

Leczenie tarczycy i możliwe lekarstwa:

Levothyroxine (niedoczynność tarczycy)

Propylotiouracyl i metimazol (nadczynność tarczycy)

Beta-blokery (nadczynność tarczycy)

Lekarz prowadzący jest zobowiązany do kontrolowania poziomu hormonów tarczycy podczas przyjmowania leku.

Podczas kuracji, przez kilka miesięcy, może występować silny wzrost włosów. Jednak odnowione włosy mogą różnić się kolorem i fakturą od oryginału.

Naturalne środki i zabiegi domowe

Równocześnie z lekami można stosować  domowe środki, które pomogą zatrzymać wypadanie włosów i przywrócić porost włosów.

Wytrzymałość żelaza.

Poziomy ferrytyny są powszechnie kojarzone z zapasami żelaza w naszym organizmie. Niski poziom ferrytyny powoduje również wypadanie włosów.

Wcześniejsze badania sugerują, że wypadanie włosów może być spowodowane brakiem zapasów żelaza w organizmie, wyłączając osoby z chorobami układu hormonalnego. Takie stwierdzenie wyjaśnia, że problemy z tarczycą bezpośrednio wpływają na poziom ferrytyny w organizmie. Nie byłoby zbyteczne, aby dodatkowo sprawdzić poziom żelaza i ferrytyny, aby odkryć prawdziwą przyczynę wypadania włosów.

Uzupełnianie składników odżywczych

Niedobory żywieniowe mogą również wpływać na ogólny stan linii włosów, nawet jeśli nie ma choroby tarczycy. W takim przypadku na wypadanie włosów polecane są następujące kompleksy:

Witaminy B-7 (Biotyna) i B Complex

Cynk

Miedź

Iron

Witaminy C, E i A

Koenzym Q10

Muszą być ściśle przestrzegane do dawkowania, w przeciwnym razie duża ilość multiwitaminy prowadzi do przerzedzania włosów.

Sklep internetowy Biotus oferuje ogromny wybór witamin, minerałów i ich kompleksów na wzmocnienie i wzrost włosów. Na naszej stronie zobaczysz duży wybór produktów i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zadzwoń i zamów!

Zrównoważone odżywianie

Przestrzeganie diety wysokiej jakości i naturalnych produktów jest kluczem do zdrowia wszystkich narządów i układów naszego ciała.

Jeśli jesteś w trakcie leczenia, najlepiej spożywać pokarmy zawierające wapń cztery godziny po zażyciu lewotyroksyny, w celu lepszego wchłaniania leku.

Przetworzone produkty spożywcze, takie jak cukier, czerwone mięso i smażone potrawy, mogą powodować niepożądaną reakcję zapalną. Kofeina i alkohol są również przeciwwskazane. Ponieważ każdy proces zapalny wpływa na równowagę hormonalną, w tym narastające wypadanie włosów.

Używaj produktów przeciwzapalnych

Imbir i kurkuma to pokarmy przeciwzapalne, które poprawiają funkcjonowanie układu hormonalnego. Twoja tarczyca jest częścią układu hormonalnego, więc wspieranie jej jest niezbędne, gdy masz objawy sugerujące chorobę tarczycy.

Skonsultuj się z lekarzem i spróbuj dodać do swojej diety świeży korzeń imbiru lub kurkumę. A ponieważ świetnie smakują, pasują do wszystkiego, od smażenia po koktajle.

Zioła.

Medycyna tradycyjna i alternatywna wykorzystuje specjalne zioła na wypadanie włosów w chorobach takich jak łysienie. Te napary ziołowe powinny być przyjmowane codziennie i składają się z:

So Palmetto

Black Cohosh

Chińska angelica

Chamelirium (fałszywy jednorożec)

Sacred Vitex

Koniczyna czerwona

Skonsultuj się z lekarzem, które zioła mogą być dla Ciebie odpowiednie, zanim użyjesz ich samodzielnie.

Olejki eteryczne.

Chociaż nie ma zbyt wielu badań w tej dziedzinie, niemniej jednak. Stwierdzono, że olejek eukaliptusowy i inne ekstrakty roślinne zmniejszają wypadanie włosów i poprawiają ich wygląd.

Poziom jodu

Osoby z autoimmunologiczną chorobą tarczycy powinny monitorować spożycie jodu. Nasz organizm używa jodu do produkcji hormonów tarczycy, więc jego nadmiar w organizmie prowadzi do braku równowagi.

Włączenie do diety alg i innych produktów morskich bogatych w jod może pogorszyć stan włosów, w tym zwiększyć ich wypadanie. Niektóre multiwitaminy i syropy na kaszel mogą również zawierać jod, więc przed użyciem tych produktów przeczytaj uważnie etykiety.

Pielęgnacja włosów

Regularna pielęgnacja włosów może zatrzymać wypadanie włosów:

Nie zbieraj ani nie ciągnij włosów w bardzo ciasne koki lub kucyki, ponieważ nie sprzyja to dobremu krążeniu.

Nie spłaszczaj kręconych lub zwijających prostych włosów, wyschną i pękną.

Używaj grzebieni z szerokimi zębami i sztywnych pędzli.

Zadbaj o włosy i nie wyrywaj ich, pozwól im naturalnie wypadać.

Cierpliwość i troska

Pielęgnacja włosów nie jest łatwa i może potrwać kilka miesięcy, zanim przyniesie efekty. Wsparcie emocjonalne jest bardzo ważne w tym trudnym okresie, więc skonsultuj się z lekarzem lub porozmawiaj z innymi osobami, które przeszły przez ten trudny okres.

Zanim zaczniesz leczyć wypadanie włosów w domu, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Choroba tarczycy zwykle nie prowadzi do wypadania włosów, dopóki nie stanie się przewlekła. Ale może to być oznaką innej choroby. Przy odpowiednim leczeniu możesz spodziewać się przyzwoitego sukcesu i wzrostu nowych włosów w ciągu kilku miesięcy. 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.