Facebook Pixel

Jak nawilżyć skórę? Kwas hialuronowy: w kapsułkach i kosmetykach

Jak nawilżyć skórę? Kwas hialuronowy: w kapsułkach i kosmetykach

Kwas hialuronowy jest szeroko stosowany zarówno przez kosmetologów, jak i farmaceutów. W postaci kosmetyków kwas hialuronowy wchodzi w skład kremów i żeli przeciwstarzeniowych, zarówno tanich, jak i drogich. Im wyższa cena produktu, tym lepiej kwas jest oczyszczany. Ważne jest, aby zwrócić na to uwagę, ponieważ jeśli w kosmetykach znajdują się zanieczyszczenia, może to powodować alergie. Zalecamy kupowanie kosmetyków tylko od zaufanych producentów, posiadających znaki kontroli jakości.

Kwas hialuronowy – to nie jakiś biologiczny cud wyhodowany w tajnych laboratoriach. Całkowicie naturalna substancja wchodząca w skład tkanek, w tym skóry. Jego funkcja – zatrzymują wilgoć w ciele i „smarują”; stawy. Zawiera dużą ilość tlenu, który niczym magnes przyciąga cząsteczki wody i tworzy z nimi silne wiązania molekularne. W ten sposób kwas hialuronowy pochłania i zatrzymuje wilgoć jak gąbka

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego przyciąga do 600 cząsteczek wody! Wypełniając skórę wilgocią, kwas hialuronowy wygładza zmarszczki, a mimika twarzy pozostaje żywa.

 

Kosmetyki z kwasem hialuronowym i zastrzyki

Kosmetolodzy stosują kwas hialuronowy w postaci kosmetyków i zastrzyków.

Istnieje powszechny mit, że produkty kosmetyczne (żele, kremy itp.) z kwasem hialuronowym „nie działają”, ponieważ jego cząsteczki są zbyt duże, aby przeniknąć między komórkami skóry wewnątrz. Jednak według autorytatywnego bloga kosmetycznego The BeautyBrains, hialuronika nie musi wnikać w skórę, aby ją nawilżyć: pozostając na powierzchni skóry, nadal odżywia i nawilża ją. A biochemicy i mikrobiolodzy z australijskiego Uniwersytetu Monash dowiedli eksperymentalnie, że cząsteczki kwasu hialuronowego z kosmetyków wciąż wnikają w skórę, nie tylko do jej górnych warstw, ale także do warstw podskórnych.

Dla osób, które chcą uzyskać maksymalny efekt z kosmetyków z kwasem hialuronowym, zalecamy wykonanie peelingu przed jego nałożeniem. Ale aby wygładzić zmarszczki z długotrwałym efektem kwasem hialuronowym, będziesz musiał wykonać zastrzyki od kosmetologów. Najpopularniejsze z tych zabiegów – mezoterapia: biorewitalizacja, która znacząco nawilża skórę, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a w efekcie wygładza zmarszczki. Wypełniacze kwasu hialuronowego służą również do zmiany kształtu ust, podniesienia brwi i owalu twarzy, podkreślenia kości policzkowych.

Kwas hialuronowy w biododatkach

Aby uzyskać, być może mniej spektakularny w wyglądzie, ale znacznie dłuższy czas nawilżenia skóry i jednocześnie ją poprawić, lepiej zażywać kwas hialuronowy w w postaci suplementów diety. Należy pamiętać, że dobroczynne działanie kwasu hialuronowego jest nierozerwalnie związane z wodą. Dlatego biorąc kurs tabletek, musisz pić jak najwięcej wody!   

Kwas hialuronowy można uzyskać z żywności – znajduje się we wszystkich produktach galaretowatych. Na przykład w galarecie.

Na koniec obalmy ostatni mit o kwasie hialuronowym. Wbrew nazwie, zgodnie ze składem chemicznym, kwas hialuronowy nie jest kwasem – nie ma właściwości rozpuszczalnikowych ani złuszczających.

 

Zawartość
  • Kosmetyki z kwasem hialuronowym i zastrzyki
  • Kwas hialuronowy w biododatkach
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.