Facebook Pixel

Czy muszę brać suplementy diety? Z książki Jacoba Teitelbauma Zawsze zmęczony

Czy muszę brać suplementy diety? Z książki Jacoba Teitelbauma Zawsze zmęczony

Jacob Teitelbaum – nazwisko tak kultowe w świecie zdrowego odżywiania, jak Steve Jobs w świecie komputerów. To entuzjastyczny naukowiec, autor bestsellera „Zawsze zmęczony”; („Od zmęczonego do fantastycznego”), który od wielu lat jest głównym przewodnikiem po zdrowym stylu życia na świecie. Ponadto Jacob Teitelbaum stworzył popularną aplikację na iPhone'a – encyklopedia witamin „Cures AZ” oraz własny kompleks witamin /a>. Oto kilka zaleceń dotyczących przyjmowania suplementów witaminowych z jego książki.

 

Przydatne odżywianie

Nawet jeśli osobiście dobrze się odżywiasz, współczesna dieta jako całość jest po prostu okropna: średnio człowiek otrzymuje 18% kalorii z cukru , kolejne 18% – z białej mąki. Wszystko to jest bogato doprawione tłuszczami, dzięki czemu połowa diety współczesnego człowieka — są to „puste kalorie”, które są zasadniczo pozbawione witamin i minerałów. W rezultacie po raz pierwszy w historii ludzkości obserwujemy zjawisko: ludzie cierpią na nadwagę z powodu złego odżywiania!

Jakie składniki odżywcze czego ludzie potrzebują?

Często jestem pytany, jakich witamin i składników odżywczych potrzebuje dana osoba. Moja odpowiedź: "Wszystko!" Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteś chronicznie zmęczony, optymalizacja bilansu witamin i składników odżywczych może znacznie poprawić twoje samopoczucie. Oto jak uprościć sprawy.

Suplementy witaminowe i mineralne

Opinia to, że współczesny przeciętny człowiek nie potrzebuje dodatkowego spożycia witamin, nie jest prawdą. Wyniki badania, opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition, pokazują, że mniej niż 5% uczestników spożywało zalecane dzienne spożycie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Szczególny niepokój budzi fakt, że uczestnikami tego badania byli pracownicy ośrodka badawczego Departamentu Rolnictwa USA, czyli osoby, które powinny znać zasady prawidłowego żywienia z pierwszej ręki.

Do pesymistów, którzy twierdzą, że przyjmując multiwitaminy po prostu „dodajemy koszt naszego moczu” (wraz z nim witaminy są wydalane z organizmu), radzę zastanowić się, co się stanie, jeśli przestaną pić wodę — jest również wydalany z organizmu w postaci moczu!

Proste zdrowe odżywianie

Oprócz zdrowej diety, ważne jest, aby zapewnić organizmowi wsparcie z różnych suplementów diety.

Strona główna skutkiem przyjmowania multiwitamin mogą być zwiększone gazy, biegunka lub niestrawność, jednak występują one u dość niewielkiego odsetka osób. Jeśli jesteś jednym z nich, zmniejsz dawkę o połowę. W większości przypadków to wystarczy, a dodatkowo zmniejsza o połowę koszty witamin. Aby więc uniknąć skutków ubocznych, po prostu określ odpowiednią, optymalną dla siebie dawkę.

Dobrze wiedzieć, że przyjmowanie jakiegokolwiek suplementu zawierającego witaminy z grupy B prowadzi do barwienia moczu na żółto. Jest to normalne i mówi tylko, że witaminy z grupy B są dobrze przyswajane przez organizm. Są wydalane z moczem po spełnieniu swojej funkcji.

Ogólnie rzecz biorąc, moje zalecenia są następujące: staraj się jeść pełnowartościową żywność, a nie półprodukty i fast foody, ogranicz spożycie cukru, pij dużo wody (lub innych napojów bez cukru), weź witaminę w proszku -g.html' target='_blank'>System rewitalizacji energii.

 

 

Rzućmy okiem na inne bardzo korzystne składniki odżywcze, oprócz tych znajdujących się w proszku witaminowym . Rozpocznijmy dyskusję od braku elementów, które należy spożywać wraz z pożywieniem. A potem porozmawiajmy o specjalnych elementach wytwarzanych przez nasz organizm, które są niezwykle skuteczne w zwiększaniu poziomu energii.

Witamina B12

niektórzy ludzie mają problemy z wchłanianiem witaminy B12 i jej dostarczeniem do mózgu, co jest niezbędne. Niektórzy pacjenci z CFS (zespół przewlekłego zmęczenia) wymagają jeszcze więcej tej witaminy. Jeśli poziom witaminy B12 u osoby jest poniżej 540 pg/ml (przyjęta „normalna” jest powyżej 200, co jest po prostu absurdem), lekarz może przepisać 1 cm3 ( od 1000 do 3000 mcg) w postaci iniekcji 1-5 razy w tygodniu, łącznie do 15 iniekcji. Jest bezpieczny i niedrogi.

 

Żelazo

Poziom żelaza w organizmie jest bardzo ważnym wskaźnikiem, jego spadek może powodować zmęczenie, osłabioną odporność, nietolerancję zimna, zespół niespokojnych nóg, dysfunkcję tarczycy i zaburzenia pamięci. Wszystkim pacjentom z przewlekłym zmęczeniem zalecam monitorowanie poziomu żelaza za pomocą badania krwi ferrytyny. Technicznie „norma” brany jest pod uwagę wynik powyżej 12, który występuje u 90% osób z poważnym stopniem niedokrwistości z niedoboru żelaza. Dlatego powtarzam: nie skupiaj się na „normalnym” poziom, staraj się utrzymywać poziom ferrytyny we krwi powyżej 60 ng/ml.

 

 

Suplementy żelaza należy przyjmować na pusty żołądek, w przeciwnym razie wchłanianie zmniejszy się o 85%. Preparaty żelaza lub wapnia nie powinny być przyjmowane w ciągu 6 godzin od przyjęcia preparatów tarczycy, ponieważ zablokuje to wchłanianie tych ostatnich. Suplementy żelaza mogą powodować zaparcia i ciemne stolce, ale nie jest to nienormalne. Ponadto, jeśli przyjmujesz suplementy żelaza co drugi dzień, dają one prawie taki sam efekt jak codzienne stosowanie, ale jest mniej skutków ubocznych.

Ostatni chcę powiedzieć o żelazie: podwyższony poziom ferrytyny, zwłaszcza jeśli test nasycenia żelazem przekracza 45%, może być niebezpieczny i wskazywać na chorobę genetyczną — hemochromatoza. Na wczesnym etapie, jak już wspomniano, tę chorobę można łatwo wyleczyć, więc upewnij się, że lekarz podejmuje niezbędne środki, jeśli poziom ferrytyny jest podwyższony!

Olej rybny

Olej rybny zawiera dwa główne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3: eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy. Ten ostatni jest głównym składnikiem tkanki mózgowej. Wygląda na to, że nasi przodkowie nie mylili się, kiedy nazywali ryby „pokarmem dla mózgu”.

 

Niezbędne poziomy kwasów tłuszczowych są często niskie u pacjentów z CFS, ale badania pokazują, że przyjmowanie odpowiednich suplementów oleju rybiego poprawia sytuację. Nawet u zdrowych ludzi takie suplementy zmniejszają poziom depresji i możliwego stanu zapalnego.

Najlepszy sposób na uzyskanie wystarczającej ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych — Jedz 3-4 porcje tłustych ryb, takich jak łosoś, tuńczyk lub sardynki tygodniowo (smażona ryba się nie liczy). Zaleca się również przyjmowanie suplementów diety z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi. Na przykład robię to codziennie razem z witaminami w proszku.

CFS Diet

Większość pacjentów z CFS wie z doświadczenia, że dieta wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa jest dla nich optymalna. Ponadto mogą dodawać tyle soli do wszystkich posiłków, ile potrzebuje organizm, ponieważ ograniczenie spożycia soli na tle dysfunkcji nadnerczy może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jednocześnie warto pamiętać, że dieta — pytanie jest wyłącznie indywidualne i nie może być uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Obserwuj więc, jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza.

 

 

Pacjenci z CFS często pytają, czy mogą pić alkohol. Zwykle odpowiadam, że nie jest to zabronione, jeśli nie prowadzi do pogorszenia samopoczucia. To samo dotyczy kofeiny. Kofeina może nasilać objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które często występują u osób ze zmęczeniem nadnerczy. Dla pacjentów, którzy tego nie piją, jedna lub dwie filiżanki herbaty lub kawy dziennie są całkowicie do przyjęcia, ale nie późnym wieczorem, w przeciwnym razie objawy bezsenności mogą się nasilać. Problemy pojawiają się, gdy osoba zaczyna używać kofeiny, aby zwiększyć poziom energii i pić cztery lub więcej filiżanek kawy dziennie, aby „utrzymać się na powierzchni”. W rezultacie prowadzi to do odwrotnego efektu.

 

Specjalne składniki odżywcze dla wszystkich, którzy cierpią z powodu zmęczenia

Istnieje kilka bardzo ważnych specjalnych elementów, które znacznie stymulują produkcję energii, ale nie są zawarte w witaminie proszek.

 

 

Это ryboza, koenzym Q10 i acetylokarnityna (acetylo-L-karnityna). W przypadku tych pierwiastków nie mówimy o ich niedoborze w organizmie, ale o tym, że są w stanie zoptymalizować proces produkcji energii.Dodatkowe spożycie tych pierwiastków można prowadzić przez 4-9 miesięcy, choć wielu robi to dłużej (szczególnie w przypadku rybozy).

Więc zwiększmy naszą produkcję energii, aby osiągnąć sukces!

Zawartość
  • Przydatne odżywianie
  • Jakie składniki odżywcze czego ludzie potrzebują?
  • Suplementy witaminowe i mineralne
  • Proste zdrowe odżywianie
  • Witamina B12
  • Żelazo
  • Olej rybny
  • Specjalne składniki odżywcze dla wszystkich, którzy cierpią z powodu zmęczenia
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.