Facebook Pixel

Jak wybrać witaminy?

Jak wybrać witaminy?

Cała gama witamin oferowanych nam przez rynek dzieli się na naturalne i syntetyczne.
Substancje syntetyczne nie są charakterystyczne dla naszego organizmu, dlatego nie wchodzą w reakcję z organicznymi składnikami organizmu bez dodatkowy katalizator. W szczególnie skrajnych przypadkach mogą się kumulować i być postrzegane jako rakotwórcze.
Brak niektórych substancji organizm wykazuje preferencje żywieniowe – brak potasu objawia się ostrym pragnieniem bananów lub innych pokarmów zawierających potas, wapń – potrzeba żucia kredy i tak dalej. Dzięki zastosowaniu syntetycznych witamin i minerałów organizm traci zdolność do sygnalizowania nam potrzeby.
Nadmiar składników syntetycznych obarczony jest silnym zatruciem, które po prostu nie może się zdarzyć przy spożyciu substancji organicznych. Nadmiar materii organicznej zostanie usunięty z organizmu w naturalnych procesach.
Ale nawet naturalne witaminy nie mogą zastąpić podstawowego żywienia! Uzupełniamy tylko zbilansowaną i kompletną dietę w naturalne witaminy.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.