Facebook Pixel

Wpływ zapachów na układ nerwowy

Wpływ zapachów na układ nerwowy

Wpływ zapachów na układ nerwowy – jest to najbardziej złożony i interesujący proces, w którym najlepsze umysły wszystkich krajów od wieków próbują to rozgryźć. Jak zapachy na nas wpływają? Jak zapachy mogą być pożyteczne lub niebezpieczne dla psychiki i zdrowia fizycznego?
Działanie aromatów jest tak wieloaspektowe, że wykorzystywane są do różnych celów, czasem wręcz przeciwnych: kiedy trzeba się zrelaksować lub pocieszyć, uwieść lub przeciwnie odepchnąć, ustawić rozmówcę do komunikacji biznesowej uspokoić układ nerwowy, przygotować organizm na duże obciążenia itd.
Aromaty mają w życiu człowieka takie samo znaczenie jak kolor, dźwięk, ciepło.
Za pomocą zapachów nauczyli się leczyć osobę i kontrolować jej psychikę.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.