Facebook Pixel

Jakie witaminy stosować dla młodości, piękna i zdrowia skóry twarzy

Jakie witaminy stosować dla młodości, piękna i zdrowia skóry twarzy

Zdrowie naszej skóry zależy od jej zdolności do regeneracji i ochrony przed zewnętrznymi niekorzystnymi czynnikami. Ogólny stan zdrowia człowieka i jakość jego odżywiania wpływają również na stan skóry.

 

W niektórych okresach życia kobiety naturalne procesy zachodzące w skórze mogą zanikać lub być zaburzone z powodu różnych niekorzystnych czynników. A w takich momentach zasoby organizmu stają się niewystarczające do utrzymania kondycji skóry w dobrej kondycji. Zmarszczki, procesy zapalne, łuszczenie się, zwiotczenie owalu twarzy i inne problemy skórne powstają w wyniku naruszenia procesów biochemicznych zachodzących w skórze.

A witaminy są w tej kwestii stałymi pomocnikami. Dlatego eksperci z całego świata zalecają wprowadzenie do diety kompleksów witaminowych dla piękna Twojej skóry, paznokci i włosów.

 

Następujące witaminy są ważne dla piękna twarzy:

Te witaminy należy spożywać regularnie, aby szybciej osiągnąć pożądany efekt. Weź je wewnętrznie i nałóż bezpośrednio na skórę.

Różne witaminy rozwiązują różne problemy, działając kompleksowo.

Duży wpływ na skórę ma retinol, który odpowiada za odżywienie komórek skóry właściwej. Retinol (witamina A) normalizuje pracę gruczołów łojowych i stymuluje produkcję naturalnego kolagenu. Kiedy witamina A dostanie się do organizmu w odpowiedniej ilości, skóra staje się gładsza, przestaje być sucha, pozbywa się drobnych zmarszczek, staje się młodzieńczo elastyczna i elastyczna. Jeśli retinol to za mało, zatkane pory (zaskórniki), pryszcze, trądzik, obwisła skóra, stają się suche.

Użyj tokoferol (witamina E) pomoże wzmocnić błony komórkowe, zapobiegając uszkodzeniom. Działa jako silny antyoksydant, zmniejsza tempo starzenia się skóry i wygładza zmarszczki. Witamina E ma doskonałe właściwości lecznicze, przeciwzapalne i przywraca gładkość i elastyczność starzejącej się skórze.

Kwas askorbinowy działa również jako silny przeciwutleniacz. Dzięki temu witamina, elastyna i kolagen są lepiej produkowane w naszym organizmie, a także przyspiesza regenerację tkanek, wybiela, nadaje skórze blask, koloryt. Lekarze udowodnili, że witamina C pomaga wygładzić zmarszczki, zmniejsza tempo starzenia. Nadmierna suchość, cienka i podatna na uszkodzenia skóra to pierwsze oznaki braku tej witaminy.

Problem ze skórą może również wskazywać na brak witamin:

  • peeling wskazuje na niedobór witamin z grupy B (B2, B5, B6), a także witamin A, F, PP.

  • pomarszczona, ospała skóra będzie wspomagana witaminami B1, C, E, A, F.

  • Witaminy B2, E, B6, A, C, N pomogą Ci zwalczyć wysypki. Eliminują zaskórniki i pomagają skórze się odnowić.

  • Witaminy C, B3, PP sprawią, że Twoja skóra będzie promienna. Wygładzają, matują, łagodzą obrzęki, usuwają plamy starcze.

Przed każdym kursem skonsultuj się lekarza, to pomoże Ci nie szkodzić zdrowiu i skutecznie zwiększyć urodę.

 Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.