Facebook Pixel

Olej z kryla czy olej rybny – co jest lepsze?

Olej z kryla czy olej rybny – co jest lepsze?

Olej z kryla, podobnie jak olej rybny, zawiera oba tłuszcze omega 3  eikozapentan  kwas (EPA) i kwas dokozaheksanowy (DHA), ale są one w zupełnie innej postaci. Kwasy omega-3 w oleju rybim występują w postaci trójglicerydów, natomiast w oleju z kryla mają podwójną strukturę fosfolipidów. (Tłuszcze w naszych ścianach komórkowych mają postać fosfolipidów).  Ponadto  do EPA i fosfolipidów olej z kryla zawiera astaksantynę –  niezwykle silny przeciwutleniacz. Fosfolipidowa struktura EPA i DHA w oleju z kryla sprawia, że są one znacznie bardziej przyswajalne i pozwalają na znacznie łatwiejsze wejście do mitochondriów i jądra komórkowego. Oprócz EPA i DHA olej z kryla zawiera   fosfatydylocholina, potężne źródło odpornej na stres choliny, która działa jak naturalny emulgator.

Olej z kryla zawiera witaminy  E, A, witamina D i kantaksantyna, która podobnie jak astaksantyna jest silnym przeciwutleniaczem.  Siła antyoksydacyjna oleju z kryla jest 48 razy większa niż oleju z ryb.

Astaksantyna  zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami skóry wywołanymi światłem i promieniowaniem UV.

Kilka badań wykazało, że  że olej z kryla jest niezwykle skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu LDL i  podniesienie cholesterolu HDL i obniżenie poziomu cukru we krwi. Wykazano, że on  skuteczny w leczeniu bólu i zapalenia związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów i ogólnie bólu. Jedno duże badanie wykazało, że olej z kryla ma ogromne korzyści w zakresie zmniejszania objawów PMS. We wszystkich badaniach olej z kryla porównywano z olejem rybim, a nie tylko z placebo.

Ze względu na szybkie wchłanianie oleju z kryla i jego wysoką zawartość przeciwutleniaczy, odbijanie i nieprzyjemny smak w ustach, co może wystąpić podczas przyjmowania oleju z ryb.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.