Facebook Pixel

Jakie witaminy brać w okresie menopauzy

Jakie witaminy brać w okresie menopauzy

Okres menopauzy charakteryzuje się częstymi uderzeniami gorąca, wahaniami nastroju, a nawet pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia. Wszystko to z powodu braku równowagi hormonalnej. Próbowaliśmy skompilować pojedynczą listę suplementów które pomagają pozbyć się objawów menopauzy. Oto wynik:

1

Czarny Cohosh (jagody kolcowoju), korzeń

Leczy uderzenia gorąca. Niezalecane, jeśli masz problemy z wątrobą.

2

siemię lniane

Zmniejsza nocne poty. Dobre źródło ligniny (biopolimer będący częścią błonnika), która bierze udział w równoważeniu poziomu hormonów.

3

Wapń

Wiele kobiet w okresie menopauzy jest zagrożonych osteoporozą. Wynika to ze spadku poziomu hormonów. Suplementacja wapnia jest konieczna, aby zapobiec utracie masy kostnej.

4

Witamina D3

Niezbędny do lepszego wchłaniania wapnia

5

Koniczyna czerwona

Źródło estrogenu roślinnego.

6

Dziki ignam

Zawiera naturalne związki podobne w składzie do estrogenu i progesteronu. Uważany za alternatywę dla terapii hormonalnej.

7

Żeń-szeń

Poprawia nastrój i sen.

8

Ziele dziurawca

Dobrze znane leczenie łagodnych postaci depresji. Pomaga złagodzić wahania nastroju podczas menopauzy.

9

Dong quai

Służy do zmniejszania pływów. Przed użyciem lepiej skonsultować się z lekarzem.

10

Soja

Bogate źródło hormonów żeńskich

11

Lukrecja

Pobudza układ hormonalny

12

Pikolinian chromu

Odpowiada za metabolizm cukrów w organizmie. W okresie menopauzy, z powodu braku równowagi hormonalnej, mogą wystąpić gwałtowne wahania poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do rozwoju cukrzycy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet z nadwagą.

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.