Facebook Pixel

Nietolerancja pokarmowa i alergia pokarmowa. Jak zapobiegać? Enzymy, ich rodzaje i funkcje w organizmie

Nietolerancja pokarmowa i alergia pokarmowa. Jak zapobiegać? Enzymy, ich rodzaje i funkcje w organizmie

  1. Normalizuj przewód pokarmowy – Ma to na celu dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości enzymów Lactobacilli, które są niezbędne do prawidłowego trawienia. Niektórzy mówią: „Nie mogę jeść mięsa. To jest zbyt ciężkie dla mnie. Powodem nie jest dotkliwość konkretnego produktu, ale brak bazy enzymatycznej do jego trawienia. Mikroflora jelitowa musi być budowana prawidłowo i stopniowo, a nie uciekać się do środków nadzwyczajnych, na przykład obecnie reklamowanego Creona, Mezima i innych leków. Nie jest to bardzo dobre, ponieważ organizm staje się leniwy i sam przestaje wytwarzać substancje.

  2. Reakcje alergiczne na sezonowe jagody i owoce są obecnie powszechne. Nie należy czekać na powikłania, ale wskazane jest natychmiastowe usunięcie objawów, stosowanie ziołowych sorbentów. A w przyszłości staraj się unikać produktów, które powodują takie reakcje. I staraj się stopniowo usuwać przyczyny poprzez przyjmowanie leków immunologicznych, obecnie powszechnie dostępnych leczniczych suplementów diety, które również pomogą w Twojej walce.

  3. Alergie pokarmowe zwykle powodują reakcje skórne, natomiast nietolerancje pokarmowe powodują wymioty lub częste stolce. Ale takie reakcje organizmu nie oznaczają, że już nigdy nie będziesz mógł korzystać z niektórych produktów. Wszystko można znormalizować za pomocą specjalnego oczyszczania, biorąc lactobacilli, normalizując mikroflorę żołądka i jelit. Środki te należy podejmować łącznie i pod nadzorem lekarza.  

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.