Zapotrzebowanie kobiet w ciąży na witaminy i minerały

Zapotrzebowanie kobiet w ciąży na witaminy i minerały

Z reguły codzienna dieta nie wystarcza do dostarczenia wymaganej ilości wapnia, żelaza, cynku, magnezu i witamin z grupy B (w tym kwasu foliowego). Popyt na niektóre minerały i witaminy w ciąży są inne niż zwykle, ponieważ są niezbędne do zaspokojenia potrzeb Ciebie i dziecka. W preparatach, które nie zostały opracowane specjalnie dla kobiet w ciąży, niektórych z tych składników może wcale nie być, a nawet jeśli są, to w ilości niewystarczającej dla dwóch osób. Oczywiście żaden zestaw, nawet zaprojektowany specjalnie dla Ciebie, nie pokrywa 100 procent dziennego zapotrzebowania na witaminy. A to jedynie uzupełnienie prawidłowej diety, jednak są one zaprojektowane z myślą o kobietach w ciąży, biorąc pod uwagę duże potrzeby i zmniejszoną „spożycie”; niezbędne składniki pożywienia (przynajmniej związane z poranną mdłością lub zmianami hormonalnymi).

5 ważnych zasad


Pigułki są tylko dodatkiem do dieta . Choć badania potwierdzają, że stosujące je kobiety są zdrowsze i rodzą silne dzieci, jednocześnie wiadomo, że dotyczy to tylko kobiet w ciąży, które jednocześnie nie przybrały na wadze i dostarczyły organizmowi wszystkich cennych składniki odżywcze w pożywieniu.
Pozostaw leczenie lekarzom. Główne kompleksy minerałów i witamin dostępne bez recepty to przede wszystkim profilaktyka. Jeśli masz jakiekolwiek obawy i podejrzewasz, że winowajcą jest konkretny niedobór, skonsultuj się z lekarzem.
Przed połknięciem tabletki należy uważnie przeczytać informacje zawarte w tej ulotce. Nawet jeśli suplement jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, mogą istnieć inne przeciwwskazania.
Nie rezerwuj witamin i minerałów. Należy przyjmować tylko zalecaną dawkę dziennie: przyjmowanie kilku tabletek jednocześnie może zaszkodzić.
Leki można zmieniać, ale nie można ich łączyć. Pamiętaj, aby nie używać kilku jednocześnie. Grozi to przedawkowaniem! .
Nadmiar niektórych minerałów
Nie tylko niedobór, ale także nadmiar niektórych składników jest niebezpieczny dla zdrowia. W czasie ciąży szczególnie niebezpieczny jest nadmiar sodu (przyczynia się na przykład do nadciśnienia). Badania pokazują, że wiele kobiet w ciąży otrzymuje trzy razy więcej niż potrzebują, podczas gdy niektóre leki są dostępne w zestawach bez recepty. W codziennej diecie ukraińskich kobiet spodziewających się dziecka jest też nadmiar fosforu – to niezbyt dobrze, gdyż fosfor osłabia wchłanianie wielu innych niezbędnych związków, a także witaminy A. I korzystnie wpływa na stan skóry i paznokci, ale w zbyt dużej dawce prowadzi nawet do depresji, bóle głowy i wymioty. Tymczasem oba te składniki można znaleźć w zestawach witamin i minerałów (przedawkowanie witaminy A nie zagraża ci, o ile otrzymujesz ją tylko z pożywienia).

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.