Facebook Pixel

Probiotyki dla dzieci

Probiotyki dla dzieci

Probiotyki to dobre bakterie. Zasiedlając przewód pokarmowy dziecka, probiotyki nie tylko nie powodują chorób, ale wręcz przeciwnie, zapobiegają infekcjom. Dlatego mają korzystny wpływ na zdrowie dziecka. Istnieje wiele kontrowersji dotyczących probiotyków w żywieniu niemowląt. Dlatego warto wyjaśnić, jaki wpływ mają probiotyki na zdrowie dziecka.
Probiotyki to tylko bakterie
Nie tylko. Probiotyki to nie tylko pożyteczne bakterie, ale także niektóre drożdże. Przykładem tego jest szczep Saccharomyces boulardii. Jego korzystne działanie np. w leczeniu biegunki zostało udowodnione w badaniach. Dlatego też dieta dzieci powinna zawierać również ten rodzaj probiotyków, chociaż nie są to bakterie.
Probiotyki należy podawać dziecku podczas antybiotykoterapii
Lekarze są w tej kwestii podzieleni kwestia. Przeciwnicy sugerują, że nie ma badań potwierdzających takie zachowanie i że zwiększa to również koszt leczenia. Większość pediatrów radzi jednak rodzicom, aby wraz z antybiotykami podawali dziecku probiotyki, zdając sobie sprawę, że ponieważ antybiotyki niszczą drobnoustroje chorobotwórcze, pożyteczne bakterie są również uszczuplone. Dlatego warto podawać je dzieciom, szczególnie tym, które w trakcie kuracji mają tendencję do luźnego kału lub bólu brzucha. Dla pewności najlepiej podawać probiotyki 2-3 godziny po antybiotyku.
Mleko z probiotykami powinno być zalecane dla dzieci z wrażliwym brzuchem
To prawda. Dobre bakterie są szczególnie przydatne dla dzieci, które cierpią na wzdęcia, zaparcia, biegunkę, kolkę, objawy nietolerancji laktozy, a jeszcze częściej odbijanie lub po prostu mają bolesny przewód pokarmowy. Mleko reguluje pracę przewodu pokarmowego, poprawia trawienie, wzmacnia odporność dziecka i pomoże mu cieszyć się nowymi smakami, gdy nadejdzie czas na pierwsze uzupełniające pokarmy.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.