Facebook Pixel

najlepszych zdrowych tłuszczów, dzięki którym nie przybierzesz na wadze

najlepszych zdrowych tłuszczów, dzięki którym nie przybierzesz na wadze

Wiosna – czas, w którym każdy chce nabrać formy, pomimo nieustannego majówki i wszechobecnego grilla.& nbsp; Oczywiście, kiedy staramy się schudnąć, unikamy tłustych potraw, ale nie ma potrzeby bać się tłuszczu, przyniesie to korzyści Twojemu ciału tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednie danie i nie przejesz się.

Ale tłuszcz nadal ma więcej kalorii na gram niż białka i węglowodany, więc kluczowe jest, aby nie przesadzić.

Oto 5 produktów spożywczych, które są pełne zdrowych tłuszczów. A tłuszcz nie czyni ich niezdrowymi, wystarczy znać ich wartość odżywczą, aby odpowiednio zbilansować swoje menu.

1. Jogurt z pełnego mleka.

Jeśli spróbujemy jeść niskotłuszczowy jogurt, ryzykujemy spożycie większej ilości cukru niż w deserze, ponieważ producent często dodaje do niego cukier zrekompensować brak tłuszczu. Jest wyjście – kup cały jogurt i inne pełne produkty mleczne; i „Choroby układu krążenia” (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25001921/) wykazały, że osoby, które spożywały pełnowartościowy jogurt, rzadziej miały nadwagę. Szukaj wysokobiałkowego jogurtu, takiego jak grecki, który również ma niską zawartość cukru.

 

2. Oleje orzechowe

Oleje orzechowe – takie jak migdał, orzeszki ziemne i orzechy nerkowca są znane z wysokiej zawartości tłuszczu. Dwie łyżki oleju dodadzą do codziennej diety około 14 gramów tłuszczu. Więc nie powstrzymuj się, jeśli masz ochotę na łyżkę masła orzechowego podczas robienia kanapek dla swojego dziecka.

 

2015 artykuł opublikowany w Science Science and Technology (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4486598/), chwali orzechy, powołując się na ich działanie ochronne przed niektórymi chorobami przewlekłymi, takimi jak choroba wieńcowa i cukrzyca. Spróbuj więc dodać masło migdałowe do koktajlu białkowego i tłuszczowego lub użyć go jako przekąski do pełnoziarnistego pieczywa chrupkiego lub jabłka.

 

3. Awokado

Awokado niedawno osiągnęło szczyt swoich rządów superfood – i słusznie! Dzięki zawartości tłuszczu  (jednonienasyconego tłuszczu – tego samego typu, który znajduje się w oliwie z oliwek) i zawartości błonnika, awokado może pomóc kontrolować wagę, zwiększając uczucie sytości i nie odczuwając już głodu. Spróbuj dodać rozgniecione awokado do porannego tosta lub koktajlu, aby uzyskać ładną kremową konsystencję.

 

4. Całe jajka

Czy nadal robisz omlety z białka jaj? Pomimo tego, że składa się wyłącznie z tłuszczu, zawiera również wiele przydatnych substancji. Zjedzenie jednego żółtka daje około 5 gramów tłuszczu, 6 gramów białka, plus żelazo i cynk oraz zero cukru!

Obecne badania wykazały, że spożywanie jednego – dwa jajka dziennie w połączeniu ze zbilansowaną dietą – to wybór dla całkowicie zdrowych osób. Jeśli chcesz urozmaicić danie bez dodawania kalorii, zachowaj stosunek dwóch białek do jednego całego jajka.

 

5. Tłuste ryby

Jedna porcja tłustych ryb, takich jak łosoś, dostarcza prawie 370 kalorii i ponad 22 gramy tłuszczu. Ale nie pozwól, aby te liczby Cię przestraszyły. Te 370 kalorii zawiera również prawie 40 gramów białka i witamin z grupy B. A prawie cały tłuszcz to kwasy tłuszczowe omega-3, których może brakować w Twojej diecie.

 

Ponadto Harvard TH Chan School of Public Health zgadza się z ostatnimi badaniami (https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/fish/) pokazującymi, że jedna do dwóch porcji tłustych ryb (łososia, śledzia, makreli, anchois lub sardynek) tygodniowo może być dobra dla długoterminowego zdrowia.

Zawartość
  • 1. Jogurt z pełnego mleka.
  • 2. Oleje orzechowe
  • 3. Awokado
  • 4. Całe jajka
  • 5. Tłuste ryby
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.