Facebook Pixel

Unikalne właściwości oleju kokosowego

Unikalne właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetologii ze względu na swoje właściwości zdrowotne i upiększające. . Paradoksalnie olej kokosowy jest najlepszym lekarstwem na… odchudzanie. Pozwala pozbyć się nadwagi i otyłości, gdyż nie odkłada się w postaci nadmiaru tłuszczu, ale służy również do generowania energii i spalania kalorii. Sprawdźmy, jakie jeszcze właściwości ma olej kokosowy.
Olej kokosowy pozyskiwany jest z miąższu orzecha kokosowego. Olej kokosowy jest uważany za najzdrowszy olej na ziemi. Dzieje się tak, ponieważ zawiera specjalną grupę cząsteczek tłuszczu -trójglicerydy. Chociaż są uważane za niezdrowe tłuszcze nasycone (stanowią 90 procent oleju kokosowego), spożywanie ich w niewielkich lub umiarkowanych ilościach może przynieść wiele korzyści.Trójglicerydy zachowują się inaczej niż inne tłuszcze. Po dostaniu się do organizmu nie są one przenoszone do tkanki tłuszczowej, lecz od razu wykorzystywane do produkcji energii, a co za tym idzie do przyspieszenia tempa przemiany materii. Oznacza to, że po zjedzeniu posiłku z dodatkiem oleju kokosowego nadmiar kalorii spala się szybciej, co zapobiega nadwadze i otyłości. Ponadto olej kokosowy jest bardzo pożywny, dzięki czemu szybko i na długo zaspokaja głód, co zapobiega podjadaniu między posiłkami. W efekcie w ciągu dnia spożywasz mniej jedzenia, a co za tym idzie kalorii.
W związku z tym olej kokosowy powinien znaleźć się w diecie osób, które zmagają się z nadwagą i otyłością, zwłaszcza tłuszczem brzusznym. Potwierdzają to badania brazylijskich naukowców, których wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym „Lipids”. W ich eksperymencie wzięło udział 40 kobiet w wieku od 20 do 40 lat, które cierpiały na otyłość brzuszną. Niektórzy z nich przez 12 tygodni spożywali 30 ml oleju kokosowego dziennie, a niektórzy 30 ml oleju sojowego. W tym czasie musieli jeść tak, jak dotychczas. Okazało się, że po zakończeniu badań kobiety spożywające olej kokosowy miały znacznie niższy BMI i mniejszy obwód talii niż kobiety spożywające olej sojowy.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.