Facebook Pixel

Witaminy na stres i depresję

Witaminy na stres i depresję

witaminy z grupy B. Należy również pamiętać, że witaminy z tej grupy niszczą się przede wszystkim pod wpływem nikotyny, a także w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu, kofeiny i rafinowanego cukru. Aby zwiększyć odporność organizmu na stres, ważne są również antyoksydanty – witaminy C i E.

1

Witamina B12

Ważne dla funkcji poznawczych. Niedobór witaminy B12 dotyczy głównie osób starszych, które nie wytwarzają wystarczającej ilości kwasu solnego w żołądku, aby wchłonąć witaminę B12, co często prowadzi do stanu demencji i splątania; jak również osoby cierpiące na anemię Addisona lub funkcjonalne zaburzenia trawienia.

2

Witamina B6

Niezbędny do metabolizmu aminokwasów, które biorą udział w syntezie neuroprzekaźników dopaminy i serotoniny, które z kolei odpowiadają za dobry nastrój i spokój. Brak tej witaminy może powodować depresję.

3

Witaminy B5 i B3

Reguluje uwalnianie hormonów stresu kortyzolu i adrenaliny przez nadnercza

5

Witamina B1

Uczestniczy w procesie przekształcania cukru we krwi w energię. Niedobór tej witaminy może powodować uczucie niepokoju, a nawet myśli samobójcze.

6

Witaminy C i E

Silne przeciwutleniacze. Neutralizują wolne rodniki, których liczba wzrasta w organizmie podczas depresji i stresu.

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.