Facebook Pixel

Vlad Koshel: „Ciągle trenuję i będę to robił przez całe życie!”

Vlad Koshel: „Ciągle trenuję i będę to robił przez całe życie!”

Dieta każdej osoby aktywnej, a szczególnie aktywnie uprawiającej sport (amatorskiej lub wyczynowej), powinna zawierać kompleksy witaminowo-mineralne, które są dodatkowo przyjmowane. Ich spożycie nie zależy od rodzaju i ilości pożywienia, ponieważ jakość nowoczesnych produktów nie pozwala zaspokoić wszystkich potrzeb organizmu. Biotus postanowił skorzystać z okazji i omówić tę kwestię z zawodowym sportowcem, Mistrz sportu klasy międzynarodowej w boksie tajskim, Mistrzem sportu Ukrainy w kick-boxingu, mistrzem świata 2009 w boksie tajskim (Bangkok). ), wielokrotny mistrz Ukrainy w kickboxingu i boksie tajskim, który stoczył 18 zawodowych walk, z których odniósł 16 zwycięstw. I tak, chodzi o jedną osobę – Vladislav Koszel.

13256097_1890024851224452_182578355409023646_n.jpg


1. Jaką zasadą żywieniową kierujesz się?

Wyznaję następującą zasadę: musisz jeść wszystko, co naturalne, z minimalnymi dodatkami (np. przyprawy, sosy itp.) .) .
Musisz jeść często iw małych porcjach, bez obciążania żołądka. Musisz zrozumieć, czego chcesz od ciała – przytyć, schudnąć lub pozostać w tej samej formie.

2. Czy spożycie witamin i minerałów wzrasta podczas treningu  siłowego i cardio?

Spożycie witamin i minerałów oczywiście wzrasta wraz z każdym rodzajem aktywność fizyczna. Minerały są uwalniane wraz z potem, przyspiesza się metabolizm, a witaminy są szybciej spożywane.3 . Czy dodatkowe spożycie witamin wpływa na wzrost mięśni i przyrosty siły?

Witaminy nie wpływają bezpośrednio na wzrost mięśni i przyrosty siły, ale ogólnie zwiększają odporność i ton . Jednocześnie wzrasta wydajność człowieka. Chociaż niektóre witaminy pomagają we wchłanianiu białek, a tym samym wspomagają regenerację.

4. Czy odczuwasz brak energii w okresach, kiedy nie stosujesz kompleksów witaminowo-mineralnych? Jakie kompleksy witaminowo-mineralne są obecne w Twojej diecie i jak wpływają na wytrzymałość, wyniki sportowe, ogólny ton, nastrój?

 

12118599_1802114900015448_5784880620921366044_n.jpg

 

Witaminy piję przez cały rok, bo ciągle trenuję i będę to robił przez całe życie. W zależności od pory roku zmieniam je, ale teraz wymienię najpotrzebniejsze witaminy i minerały: witamina C (przedtreningówka 500 mg, można użyć 1 g), wapń (1 g dziennie) , olej rybny lub omega 3, magnez i potas. Poza tym piję świeże soki (głównie marchewkowo-jabłkowe).
Ogólnie nie mogę powiedzieć że od tego moja siła bije na krawędzi, ale czuję, że ton się narasta i nie choruję od ponad 3 lat. I to jest główny wskaźnik, że witaminy działają.

5. Którą z poniższych witamin poleciłbyś każdemu? Czy zalecenia dotyczące stosowania suplementów diety różnią się w zależności od pory roku?

Mogę doradzić witaminę C, witaminy Grupa B i A, pij dużo wody. Kwasy tłuszczowe zastępuję olejem lnianym i czerwoną rybą. Możesz oczywiście kupić kompleks witamin, ale zwykle zawierają one małe dawki. Lepiej jest wziąć każdą witaminę osobno i spojrzeć na dawkę na opakowaniu. Osoby prowadzące aktywny tryb życia potrzebują co najmniej 3 razy dawki tych, którzy spędzają dni w domu lub w biurze.
Zimą naturalnie otrzymujemy mniej witamin z pożywienia, więc zimą i wiosną trzeba przyjmować więcej dawkowanie witamin i minerałów niż latem i jesienią.
6. Jakim markom i markom kompleksów witaminowo-mineralnych ufasz?

Przede wszystkim patrzę na dawkowanie, a nie na markę. Ale głównie kupuję witaminy i minerały od amerykańskich marek odżywek dla sportowców, takich jak Optymalne odżywianie , BSN.

Zawartość
  • 1. Jaką zasadą żywieniową kierujesz się?
  • 2. Czy spożycie witamin i minerałów wzrasta podczas treningu siłowego i cardio?
  • 3 . Czy dodatkowe spożycie witamin wpływa na wzrost mięśni i przyrosty siły?
  • 4. Czy odczuwasz brak energii w okresach, kiedy nie stosujesz kompleksów witaminowo-mineralnych? Jakie kompleksy witaminowo-mineralne są obecne w Twojej diecie i jak wpływają na wytrzymałość, wyniki sportowe, ogólny ton, nastrój?
  • 5. Którą z poniższych witamin poleciłbyś każdemu? Czy zalecenia dotyczące stosowania suplementów diety różnią się w zależności od pory roku?
  • 6. Jakim markom i markom kompleksów witaminowo-mineralnych ufasz?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.