Facebook Pixel

Witaminy do żucia - dobre czy złe?

Witaminy do żucia - dobre czy złe?

Obecnie witaminy i ich kompleksy są bardzo popularne w wielu krajach świata. Niektórzy uważają witaminy za źródło zdrowia i dobrego samopoczucia, a także za uzupełnienie niedożywienia.
Istnieje kilka form produkcji witamin, m.in. w postaci cukierków do żucia i galaretek. Stosowanie takich witamin to sama przyjemność, ponieważ mają lekką gęstość, przyjemny smak i niepowtarzalny aromat. Jednak niektóre etykiety nie zawsze wyświetlają prawidłową wartość odżywczą i zawartość cukru.
Nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze odpowiednich witamin do żucia i zapoznają z ich właściwościami zdrowotnymi.

Co to są gumowate witaminy?

Gumowe witaminy mają podobną konsystencję i smak do żelków, ale mają więcej smaku, koloru i kształtu.
Ich popularność jest oczywista, ponieważ żelki lubią wszystkie dzieci, a także dorośli, którzy nie lubią połykać dużych kapsułek i tabletek.
Powszechnie witaminy do żucia zawierają żelatynę, skrobię kukurydzianą, wodę, cukier i można dodać naturalne barwniki. Najpopularniejsze smaki to cytryna, pomarańcza, wiśnia, malina i jabłko.
Częściej takie złożone preparaty składają się z kilku rodzajów witamin, minerałów i składników odżywczych, w tym witaminy D i wapnia.
Oczywiście dla nikogo nie jest tajemnicą, że najlepszym sposobem na nasycenie organizmu witaminami i minerałami jest prawidłowe, zrównoważone i terminowe odżywianie. Jednak wielu nie spożywa tych substancji w wystarczających ilościach ze względu na warunki żywieniowe i zdrowotne. Mogą to być weganie i wegetarianie, osoby starsze o powolnym metabolizmie oraz kobiety w ciąży i dzieci. Witaminy o tych właściwościach to z pewnością dobry wybór i alternatywa dla kapsułek i tabletek.

Łatwy w użyciu i dobry w smaku.


Znaczna liczba osób preferuje gumowate witaminy ze względu na ich owocowy i słodki smak. To jeden z powodów, dla których dzieci żują je z przyjemnością.
Dodatkowo ta forma witamin jest łatwa do żucia i odpowiednia dla osób, które nie są w stanie połykać tabletek. Z tego powodu wniosek nasuwa się sam – taka forma witamin przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dodając je do swojej diety, możesz poczuć delikatny smak i niesamowity naturalny aromat. Witaminy w postaci żelatynowych cukierków zadowolą każdego smakosza.
Ale są też wady przyjmowania tych wspaniałych witamin. Mogą zawierać znacznie więcej cukru, barwników spożywczych i aromatów niż podano na etykiecie. A to jest obarczone otyłością, chorobami układu krążenia oraz chorobami zębów i dziąseł.
Istnieją normy dziennego spożycia cukru, których przestrzeganie jest pożądane, jeśli chcesz zachować zdrowie przez długie lata. American Heart Association zaleca nie więcej niż 37,5 gramów cukru dziennie dla mężczyzn, 25 gramów dla kobiet i taką samą ilość dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Nawet jeśli wydaje ci się, że cukru jest bardzo mało, nadal musisz wziąć pod uwagę dzienną liczbę tabletek do żucia. Co więcej, jeśli nie znajdziesz cukru w ​​składzie witamin, wcale nie oznacza to, że go tam nie ma. Można go znaleźć w alkoholach cukrowych, które są wymienione na etykiecie jako węglowodany ogółem. I wreszcie żelki czasami zawierają sztuczne barwniki, które są niepożądane dla rozwijającego się organizmu dziecka.
Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E i K również nie powinny być spożywane w ilościach większych niż zalecane, ponieważ gromadzą się one w tkankach i tkankach tłuszczowych. Jest to szczególnie ważne dla niemowląt, które traktują witaminy do żucia jak cukierki i mogą jeść więcej niż zalecana dawka.

Zawartość
  • Co to są gumowate witaminy?
  • Łatwy w użyciu i dobry w smaku.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.