Witaminy do żucia - dobre czy złe?

Obecnie witaminy i ich kompleksy są bardzo popularne w wielu krajach świata. Niektórzy uważają witaminy za źródło zdrowia i dobrego samopoczucia, a także jako dodatek rekompensujący złe odżywianie.
Istnieje kilka form produkcji witamin, m.in. w postaci słodyczy do żucia i galaretek. Używanie takich witamin to przyjemność, ponieważ mają lekką gęstość, przyjemny smak i niepowtarzalny aromat. Jednak niektóre etykiety nie zawsze wyświetlają prawidłową zawartość odżywczą i zawartość cukru.
Nasi konsultanci chcieliby pomóc Ci wybrać odpowiednie żelkowe witaminy i wyjaśnić ich korzyści zdrowotne.

Co to są gumowate witaminy?

Co to są gumowate witaminy?

h3>

Gumowane witaminy mają podobną konsystencję i smak do żelków, ale mają więcej smaku, koloru i kształtu.
Ich popularność jest oczywista, ponieważ wszystkie dzieci lubią żelki, a także dorośli, którzy nie lubią połykać dużych kapsułek i tabletek.
Zwykle witaminy do żucia zawierają żelatynę, skrobię kukurydzianą, wodę, cukier i mogą być dodawane naturalne barwniki. Najpopularniejsze smaki to cytryna, pomarańcza, wiśnia, malina i jabłko.
Częściej takie złożone preparaty składają się z kilku rodzajów witamin, minerałów i składników odżywczych, w tym witaminy D i wapnia.
Oczywiście dla nikogo nie jest tajemnicą, że najlepszym sposobem na nasycenie organizmu witaminami i minerałami jest prawidłowe, zbilansowane i terminowe odżywianie. Ale wielu nie spożywa tych substancji w wystarczających ilościach ze względu na warunki dietetyczne i zdrowotne. Mogą to być weganie i wegetarianie, osoby starsze z powolnym metabolizmem oraz kobiety w ciąży i dzieci. Witaminy o tych właściwościach są zdecydowanie dobrym wyborem i alternatywą dla kapsułek i tabletek.

Łatwe w użyciu i smaczne.


Wiele osób preferuje gumowate witaminy ze względu na ich owocowy i słodki smak. To jeden z powodów, dla których dzieci z przyjemnością je przeżuwają.
Dodatkowo ta forma witamin łatwo się przeżuwa i jest odpowiednia dla osób, które nie są w stanie połykać tabletek. Z tego powodu wniosek nasuwa się sam -ta forma witamin spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dodając je do swojej diety możesz poczuć delikatny smak i niesamowity naturalny aromat. Witaminy w postaci cukierków żelatynowych zadowolą każdego smakosza.
Ale są też wady przyjmowania tych wspaniałych witamin. Mogą zawierać znacznie więcej cukru, barwników spożywczych i aromatów niż podano na etykiecie. A to jest obarczone otyłością, chorobami sercowo-naczyniowymi oraz chorobami zębów i dziąseł.
Istnieją normy dziennego spożycia cukru, których przestrzeganie jest pożądane, jeśli chcesz zachować zdrowie przez wiele lat. American Heart Association zaleca nie więcej niż 37,5 gramów cukru dziennie dla mężczyzn, 25 gramów dla kobiet i taką samą ilość dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Nawet jeśli wydaje Ci się, że cukru jest bardzo mało, nadal musisz wziąć pod uwagę dzienną liczbę tabletek do żucia. Co więcej, jeśli nie znajdziesz cukru w składzie witamin, wcale nie oznacza to, że go nie ma. Można go znaleźć w alkoholach cukrowych, które są wymienione na etykiecie jako węglowodany ogółem. I wreszcie, żelki zawierają czasem sztuczne barwniki, które są niepożądane dla rozwijającego się organizmu dziecka.
Witaminy A, D, E i K rozpuszczalne w tłuszczach również nie powinny być spożywane więcej niż jest to zalecane, ponieważ gromadzą się one w tkankach i tkance tłuszczowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt, które leczą witaminy do żucia, takie jak cukierki, i mogą jeść więcej niż zalecana dawka.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.