Co wiemy o kolagenie?

Co wiemy o kolagenie?

CO WIEMY O KOLAGENIE?

Teraz coraz więcej słyszymy o kolagenie , zwłaszcza z reklam kosmetyków. Ale do tej pory większość z nas nie zorientowała się, co to jest, dlaczego tego potrzebujemy, jak z niego korzystać, a co najważniejsze - dlaczego?

Trochę teorii: kolagen to twarde, nierozpuszczalne i włókniste białko, tworzy jedno trzecia część białka w ludzkim ciele. Kolagen działa w naszym organizmie jako składnik podtrzymujący i łączny tkanki. To on nadaje naszej skórze siłę i elastyczność, jak stwierdzono w książce Dr Daniel Sister „Twój lekarz hormonalny” – „70% Twojej skóry to kolagen”. Zła wiadomość dla nas jest taka, że że nasze zasoby kolagenu wyczerpują się co roku, co prowadzi do spadku elastyczności skóry i pojawiania się zmarszczek.

 

Zdecydujmy, dlaczego potrzebujemy kolagenu, na przykład ostatnie 15 lat w postępowej Europie było niesamowitym „boom&rdquo ; na kolagen Europejczycy stosują go we wszystkich postaciach - nakładany na skórę, dodawany do jedzenia (a nawet do kawy), kąpieli z kolagenem i oczywiście przyjmowany jako osobny suplement w postaci proszku lub tabletek.

Aby mieć pewność, spójrz na wyniki badań COSderma Laboratory, Bordeaux, Francja i Rousselot BVBA, Gent, Belgia, pokazują, że przyjmowanie kolagenu przez 8 tygodni zwiększa nawilżenie i gęstość skóry 1,5 raza.

Ten efekt utrzymywał się przez 12 tygodni po odstawieniu. Zauważono, że w grupie osób, które wzięły udział w badaniach Northeast Surgical Associates of Ohio Ltd., Independence, OH, USA tam były losowo osobami z długotrwałymi owrzodzeniami, a wyniki badań wykazały istotną pozytywną zmianę stanu ran.

O najważniejszej rzeczy - jakiego rodzaju kolagenu potrzebujemy do widocznych i namacalnych rezultatów. Główna klasyfikacja dzieli kolagen na dwie główne kategorie:

Typy kolagenu 1 i 3 -zalecamy przyjmowanie z dodatkiem soku lub witamina C według poranka.

CO TO ROBI?

Minimalizuje płytkie i głębokie zmarszczki.

Zwiększa elastyczność i jędrność skóry.

Zagęszcza i zatrzymuje wypadanie włosów.

Poprawia krążenie

Wytwarza glicynę, która pomaga spalać tłuszcz podczas snu.

Marki mają świetne opcje dla kolagenu typu 1 i 3 Neocell, Najlepszy lekarz, Formuły Jarrowa i Życie na wsi.

W celu zwiększenia wydajności zalecany jest kolagen typu 2 przed pójściem spać na pusty żołądek.

Składa 50-60% białka w chrząstce i 85-90 % kolagenu w chrząstce stawowej.

Pomaga w utrzymaniu zdrowia stawów, pleców i szczęki.

Zawiera kwas hialuronowy , chondroityna i glukozamina.

Solgar, Reserveage Nutrition, Youtheory i Now Foods.

 

Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów kolagenowych m.in. z dodatkiem o różnych przyjemnych smakach, a także niezbędną dla zauważalnego efektu witaminę C. Dla różnych preferencji i udogodnień kolagen dostępny jest w płynie w formie, w formie pigułki, kapsułki żelowe lub proszek.

Źródła:

https:// www.energeticnutrition.com/blog/2016/04/collagen-types-1-2-3-knowing-important-differences/

https://www.getthegloss.com/article/co-musisz-wiedzieć-o-kolagenie

https: //www.medicalnewstoday.com/articles/262881.php

Autor: pisarz zespołu Biotus

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.