Kolagen a jego zapotrzebowanie na piękno i zdrowie

Kolagen a jego zapotrzebowanie na piękno i zdrowie

W ludzkim ciele kolagen jest częścią mięśni, stawów i kości. Kolagen wraz z elastyną tworzy szkielet dla naszej skóry, a jego brak od razu wpływa na jej kondycję. Ruchoma mimika twarzy, złe odżywianie, złe nawyki, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe i zła ekologia niszczą warstwę kolagenu, a nasza skóra staje się zwiotczała i nieelastyczna, pojawiają się zmarszczki.

Nawet jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia i unikasz światło słoneczne , z biegiem lat organizm produkuje coraz mniej kolagenu i prędzej czy później kwestia jego uzupełniania stanie się dość dotkliwa.

Wydawałoby się, że najłatwiejszym sposobem oddania kolegom skóry – nakładaj go różnymi kremami, ale niestety wszystko nie jest takie proste. Konieczne jest uzupełnienie zapasów kolagenu w głębokich warstwach skóry, do których preparat nałożony na warstwę zewnętrzną po prostu nie może dotrzeć, gdyż cząsteczki kolagenu są dość duże. Do odpowiednich warstw można dostać się i wstrzykiwać w nie kolagen tylko za pomocą iniekcji – jest to skuteczna, ale bolesna metoda, w której szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i rodzaj wstrzykiwanego kolagenu.

Badania wykazały, że najskuteczniejsze jest uzupełnianie od wewnątrz – poprzez przyjmowanie preparatów kolagenowych i różnych suplementów z jego zawartością. Dziś ilość oferowanych preparatów kolagenowych jest po prostu ogromna, wszyscy światowi producenci produkują kolagen w postaci tabletki, kapsułki, roztwory, dzięki czemu nie będzie trudno wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kompleks. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.