Kuracja, która pomogła mi uporać się z wypadaniem włosów

Kuracja, która pomogła mi uporać się z wypadaniem włosów

Autorka Amy Chang

Przez większość mojego życia kochałam swoje włosy. Były puszyste i jedwabiste, mogłem je po prostu wysuszyć i wyglądały idealnie, miały połysk i zdrowie pomimo chemicznych szamponów i farb, które na nie nakładałam. Ale wszystko się zmieniło, gdy skończyłem 29 lat. Niemal z dnia na dzień włosy, które uważałam za oczywiste, zaczęły wypadać. Linia włosów się kurczyła, grube kępki stawały się cieńsze, a skóra na głowie zaczęła swędzieć, łuszczyć się i szybko przetłuszczać. Ten los wprawił mnie w panikę i jak u każdej blogerki kosmetycznej, moją misją na kolejne 2 lata było sprawić, by moje włosy rosły szybciej i rozwiązać problem z ich przerzedzeniem. Poniżej znajduje się to, czego dowiedziałam się o wypadaniu włosów, które niestety dotyka dwie trzecie kobiet na świecie, o metodach, które wypróbowałam, a które nie powiodły się i co ostatecznie pomogło mi odzyskać włosy, którymi jestem. to tak dużo.

 

Dlaczego moje włosy zaczynają wypadać?

Stresujące sytuacje życiowe (ciąża), leczenie (chemioterapia) lub niedożywienie mogą powodować wypadanie włosów, ale gdy żadna z powyższych sytuacji nie dotyczy Ciebie, tak jak w moim przypadku, odpowiedź może brzmieć tak, tak, dobrze zgadłeś — hormony.

„Kiedy kończymy 30 lat”, wyjaśnia Lucinda Ellery, założycielka Lucinda Ellery Hair Loss Consultancy, „ilość hormonu wzrostu w naszym ciele zaczyna spadać. Jak to objawia się we włosach, każdy pojedynczy mieszek zaczyna się kurczyć, a mieszki włosowe zaczynają wytwarzać cieńsze, krótsze i bardziej kruche włosy ze słabszymi włosami, co daje ogólny efekt przerzedzania włosów. Ta zmiana ma oczywiście związek z naszą genetyką i zmianami hormonalnymi, które zachodzą wraz z wiekiem”.

Lucinda wyjaśniła mi, że zwiększenie poziomu testosteronu również odgrywa rolę. Za pomocą enzymu obecnego w gruczołach łojowych mieszka włosowego testosteron jest przekształcany w DHT (dihydrotestosteron), który wiąże się z receptorami w mieszkach włosowych, powodując ich kurczenie się i/lub wypadanie.

 

Wypadanie włosów: co jest nie tak?

Słysząc to, moja natychmiastowa reakcja było poszukiwanie toników i szamponów zapobiegających wypadaniu włosów, które zapobiegają gromadzeniu się DHT na skórze głowy za pomocą syntetycznego estrogenu i silnych chemikaliów. Te produkty działały tymczasowo, ale chemikalia podrażniały skórę głowy, powodowały zaostrzenia zapalenia skóry wzdłuż linii włosów, ale ostatecznie rozwiązały problem na jakiś czas. Jednak gdy tylko przestałem ich używać, włosy znów zaczęły wypadać.

Produkty, które pomogły w wypadaniu włosów:

1.    Przejście na produkty naturalne.

Dopiero po tym, jak znalazłem przyjazne dla środowiska produkty do pielęgnacji włosów, zauważyłem, że moje włosy zaczęły stopniowo się regenerować. Marka Rahua, który wykorzystuje olejek rahua, pochodzący z głębi ekwadorskiej Amazonii i bogaty w kwasy omega-9, wystarczająco nisko frakcjonowany, aby przeniknąć do wnętrza włosa i wzmocnić go od wewnątrz, był potężnym czynnikiem w odbudowie włosów. Miesiąc po użyciu szamponu i odżywki Rahua, wzdłuż linii włosów zaczęły rosnąć drobne włoski, a moje włosy stały się zauważalnie grubsze. Poczułam również ulgę w swędzeniu skóry głowy po zastosowaniu środka takiego jak  Tonik do skóry głowy.

 

2.    Masaż skóry głowy.

Głównym wnioskiem, jaki wyciągnąłem po rozmowie z Lucindą Ellery, było zwrócenie szczególnej uwagi na dotlenienie skóry głowy poprzez masaż, który wspomaga wzrost zdrowych włosów. Od tego czasu zaczęłam masować skórę głowy przez dwie do trzech minut za każdym razem, gdy myłam włosy i raz w tygodniu przez 5-10 minut olejkiem do włosów bogatym w kwasy omega.

 

3. Jak sprawdzić stan tarczycy.

Przejście na organiczne produkty do pielęgnacji włosów rozwiązało 80% problemu przerzedzania włosów, a rozpoczęcie stosowania syntetycznego leku na tarczycę zamknęło pozostałe 20%.

Kiedy moje włosy zaczęły wypadać, przeprowadziłam obszerne badanie krwi, aby sprawdzić poziom żelaza, poziom hormonów i tarczycę. Mój lekarz powiedział, że wszystkie wskaźniki są w normie, ale dopiero rok później, kiedy chciałam zajść w ciążę latem ubiegłego roku, mój położnik zasygnalizował problem z tarczycą. Powiedziała, że moje TSH (hormon stymulujący tarczycę) jest w „normalnym” zakresie. zakres 3,5 (normalny zakres to 0,5 do 4), ale „idealny” zakres dla kobiet wynosi od 1 do 2. Zasugerowała, abym zaczęła brać bardzo niską dawkę syntetycznego hormonu tarczycy, lewotyroksyny. Miesiąc po zażyciu leku moje włosy zaczęły rosnąć jak szalone. Minęło sześć miesięcy, odkąd zacząłem brać syntetyczny hormon, a w połączeniu ze standardowymi organicznymi produktami do pielęgnacji włosów i masażem skóry głowy, moje włosy są grubsze i zdrowsze niż kiedykolwiek.

Emmy Chung – Influencerka z Los Angeles, założycielka BOND EN AVANT, blogerka urodowa i zwolenniczka zdrowego stylu życia, specjalizuje się w naturalnej pielęgnacji skóry i makijażu bez szkodliwych substancji, a także w trendach przeciwstarzeniowych. Jako osoba, która przeżyła trądzik i okołoustne zapalenie skóry, dzieli się swoim doświadczeniem w pielęgnacji wrażliwej skóry w dzisiejszym świecie urody. Artykuły Emmy można przeczytać na jej stronie internetowej bondenavant.com i na Instagramie @bondenavant.

 

 

Zawartość
  • Dlaczego moje włosy zaczynają wypadać?
  • Wypadanie włosów: co jest nie tak?
  • Produkty, które pomogły w wypadaniu włosów:
  • 1. Przejście na produkty naturalne.
  • 2. Masaż skóry głowy.
  • 3. Jak sprawdzić stan tarczycy.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.